ماسک صورت روغن نارگیل و فواید آن برای پوست

استفاده از  ماسک صورت روغن نارگیل باعث شادابی پوست سالم و درخشان میشود . همه ما دوست داریم پوستی عالی داشته باشیم و همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود پوستمان هستیم و هنگامی که زمان مراقبت از پوست می رسد، هیچ چیز مانند ماسک صورت روغن نارگیل نمی تواند مفید باشد.

مطالعات و تحقیقات نشان داده اند که روغن نارگیل بهترین ماده برای پوست است برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را بخوانید .

 

 ماسک صورت روغن نارگیل

 

مزایای استفاده از ماسک صورت روغن نارگیل :

۱٫ ماسک صورت روغن نارگیل میکروب ها را بر روی پوست شما می کشد :

اعمال روغن نارگیل به پوست باعث جلوگیری از رشد باکتری های مضر می شود.این به دلیل حضور اسید لوریک است. یک مطالعه نشان داد که از ۳۰ نوع اسیدهای چرب مورد آزمایش در ۲۰ گونه مختلف باکتری، اسید لوریک موثرترین چربی برای توقف رشد باکتری ها است.

 

۲٫ ماسک صورت روغن نارگیل التهاب را کاهش میدهد :

هر وضعیت پوستی با التهاب مشخص می شود. روغن نارگیل دارای خواص ضد التهابی است که می تواند پوست شما را تسکین دهد. یک مطالعه منتشر شده در مجله دارویی زیست شناسی نشان داد که روغن نارگیل با ارزش اضافی، زمانی که در گوش های ملتحمه موش استفاده می شود، نه تنها باعث کاهش التهاب می شود بلکه باعث کاهش درد نیز می شود.

روغن نارگیل همچنین باعث بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی بدن شما با تثبیت رادیکال های مضر آزاد و اتم های واکنش پذیر برای التهاب می شود.

۳٫ ماسک صورت روغن نارگیل در درمان آکنه موثر است :

نتایج آزمایشگاهی نشان می دهد که روغن نارگیل در کاهش رشد باکتری های عامل آکنه (به عنوان حاوی لوریک اسید) موثر است.

 

۴٫ ماسک صورت روغن نارگیل مرطوب کننده عالی برای پوست خشک است :

با پوست خشک و پوسته پوسته به وسیله روغن نارگیل خداحافظی کنید. در یک آزمایش کنترل شده، یافت شد که روغن نارگیل برای هیدراته کردن پوست موثر است. یکی دیگر از مطالعات نشان می دهد که استفاده از روغن نارگیل باعث کاهش اگزما می شود.

 

۵٫ ماسک صورت روغن نارگیل زخم را بهبود میدهد :

روغن نارگیل ویرجین می تواند زخم ها را بهبود بخشد. یک مطالعه منتشر شده در مجله Skin Pharmacology و Physiology ادعا می کند که استفاده از روغن نارگیل با ارزش باعث بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی پوست و افزایش سطح کلاژن پوست میشود.

 

روش تهیه چند ماسک صورت روغن نارگیل :

 ماسک صورت روغن نارگیل

 

ماسک صورت روغن نارگیل و زردچوبه برای روشن شدن پوست :

۳ قاشق غذاخوری روغن نارگیل (ذوب شده)
½ قاشق چای خوری پودر زردچوبه
½ قاشق چای خوری آب لیمو
۱ قاشق غذاخوری عسل

یک کاسه کوچک بگیرید و تمام مواد تشکیل دهنده را مخلوط کنید.
چهره خود را پاک کنید و ماسک صورت را زوی آن قرار دهید.
برای ۱۵-۲۰ دقیقه روی صورت بماند سپس صورت را بشویید.

زردچوبه دارای خواص ضد عفونی کننده ای است که در از بین بردن لکه های تاریک و لکه های پوستی، پاک کردن و روشن شدن پوست شما کمک می کند.

 

 ماسک صورت روغن نارگیل

 

ماسک صورت روغن نارگیل و آلوئه ورا :

۱ قاشق چای خوری روغن نارگیل
۱ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا

هر دو مواد را ترکیب کنید و آن را روی صورت خود قرار دهید.
صورت خود را ماساژ دهید و بعد از ۱۰-۱۵ دقیقه بشویید.

هر دو روغن نارگیل و آلوئه ورا یک اثر خنک کننده روی پوست شما دارند. این ماسک صورت باعث تحریک پوست می شود، باعث کشتن باکتری های آکنه می شود، تولید سلول را افزایش می دهد و نقاط مربوط به چروکی پوست را حذف می کند.

 

ماسک صورت روغن نارگیل و آووکادو برای جوان سازی پوست :

۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل
¼ قاشق غذاخوری آووکادو رسیده
½ قاشق چای خوری پودر ماست

یک کاسه آووکادو را بشویید.
روغن پودر ماست و روغن نارگیل را به آن اضافه کنید و خمیر را بپزید.
بسته را برای ۱۵-۲۰ دقیقه روی صورت خود قرار دهید.
سپس صورت را با آب سرد بشویید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : stylecraze.com

ارسال شده در تاریخ 7 نوامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زیبایی , طب سنتی | 879 بازدید

ماسک صورت روغن نارگیل و فواید آن برای پوست
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است