ماستیت چیست ؟ علت ، علایم و درمان ماستیت را اینجا بخوانید.

ماستیت ، به عنوان تب بعد از شیردهی شناخته می شود، عفونت بافت پستان است که باعث تورم پستان، درد، قرمزی و گرما می شود. ممکن است لرز و تب داشته باشید.اغلب زنان شیرده را تحت تاثیر قرار می دهد، گرچه گاهی می تواند در زنان غیر شیرده دیده شود.

اکثر موارد ابتلا در ۶-۱۲ هفته پس از زایمان اتفاق می افتد. با این حال، در طول دوره شیردهی می تواند و بعد از آن نیز می تواند رخ دهد.

افرادی که مبتلا به ماستیت هستند، اغلب احساس خستگی می کنند. در صورت استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان، به کودکتان از پستان ها شیر بدهید، زیرا برای شما و فرزندتان بسیار بهتر است.

 

ماستیت

نشانه های ماستیت :

 • شبیه به هر گونه عفونت دیگر، بافت اطراف پستان شما آلوده می شود که سبب سوزش در پستان می شود.
 • سینه های شما ممکن است گرم یا ملایم و قرمز باشد.
 • بسیاری از زنان مبتلا به ماستیت احساس می کنند که مبتلا به آنفولانزا هستند، زیرا لرز، درد، و تب دارند.
 • گاهی اوقات آبسه سینه می تواند شرایط ماستیت را پیچیده کند.
 • برخی از نشانه هایی که عفونت جدی تر را نشان می دهد، وجود توده ی منفرد در پستان است .

 

درمان :

 • اساسا، ماستیت را می توان به راحتی درمان کرد و بیشتر افراد مبتلا به این بیماری سریعا بهبود می یابند.
 • شما نیاز به درمان کانال شیر مسدود شده دارید تا بیماری پیشرفت نکند.
 • استفاده از کیسه پلاستیکی حاوی یخ بر روی پستان متورم
 • استفاده از سینه بند
 • ادامه دادن به شیر دهی با وجود عفونت پستان
 • طبق نظر پزشک نوک پستان ها را به وسیله یک کرم مالش دهید.
 •  آنتی بیوتیک برای مقابله با عفونت
 •  مسکن ها برای درد خفیف
 • استفاده از استامینوفن

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

روش درمان کیست سینه

داروهای گیاهی برای بزرگ کردن سینه کدامند؟

مواد های مفید علیه سرطان سینه

 

ارسال شده در تاریخ 29 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع بارداری , داروها , درمان , زنان و زایمان | 1,034 بازدید

ماستیت چیست ؟ علت ، علایم و درمان ماستیت را اینجا بخوانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است