لاغر شدن صورت | چگونه صورت خود را به طور طبیعی لاغر کنیم ؟

برخی از انواع چاقی های صورت، احتمالاً مرتبط با سن بوده و به مرور زمان و بالا رفتن سن، تغییر میکنند. مواد غذایی و روش هایی وجود دارند که باعث لاغر شدن صورت میشوند که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره میکنیم:

 

لاغر شدن صورت با گیاهان دارویی :

لاغر شدن صورت .

آووکادو:

آووکادو یک میوه کوچک پر از دو ماده مغذی است که موجب لاغر شدن صورت می‌شود. این دو ماده عبارتند از: فیبر که از گرسنگی جلوگیری می‌کند (یک آووکادو شامل ۱۱ تا ۱۷ گرم فیبر است) و چربی‌های غیر اشباع که در واقع موجب کاهش فوری چربی صورت می‌شوند.

سبزیجات:

بعضی از سبزیجات مانند گل کلم، کلم بروکلی، کلم پیچ و کاهو حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که به کاهش چربی بدن کمک می‌کنند. تا می‌توانید برای – لاغر کردن صورت با تغذیه از سبزیجات استفاده کنید.

جو دو سر:

جو دوسر یک انتخاب عالی برای لاغر کردن صورت با تغذیه است، زیرا این ماده غذایی از غلات کامل و مقدار زیادی فیبر تشکیل شده است. اطمینان حاصل کنید که از جو دوسر فرآوری شده با شکر بالا استفاده نکنید و جو دوسر ۱۰۰ درصد طبیعی را مصرف کنید. شما می‌توانید جو دوسر را در مایکروویو خود ظرف مدت تنها دو دقیقه آماده کنید. همچنین می‌توانید گردو، شیرین کننده‌های طبیعی، انواع توت‌ها و دارچین را به عنوان طعم دهنده به آن اضافه کنید.

لاغر شدن صورت .
آدامس:

عمل جویدن باعث می شود از عضلات صورت تان استفاده کنید. همچنین از آدامس جویدن لذت می برید و کار سختی هم نیست.
آدامس بدون قند بجوید تا بیش از مقدار نیازتان، به رژیم غذایی خود قند اضافه نکنید.

ضماد گل وسرکه:

ضمادهایی مثل ضماد گلنار و ضماد گل سرخ هم مفید است. برای این کار پودر یکی از این دو گیاه را در مقداری آب بجوشانید و با کمی سرکه مخلوط کنید و روی صورت بمالید. میزان پودر به اندازه صورت‌تان بستگی دارد. می‌توانید بین ۲۰ تا ۱۰۰گرم از این پودرها استفاده کنید. سرکه هم باید به اندازه‌ای باشد که پودر جوشانده شده را شبیه ضماد کند.

روغن کاری:

یک راه دیگر استفاده از روغن‌هاست. روغن صندل و روغن مورد می‌تواند مفید باشد. به این صورت که روغن را روی صورت‌تان بمالید و روی آن با سلفون بپوشانید بین نیم‌ساعت تا یک ساعت اجازه دهید این روغن و سلفون روی پوست‌تان باشد. باید این کار را چند بار انجام دهید و به مرور تاثیرش را ببینید.

چند بار پشت سر هم بگویید X , O. این دو حرف، گونه ها و دهان تان را منقبض می کند. و باعث حرکت زیاد ماهیچه های صورت می شود. این حرکت را چند بار در روز تکرار کنید.

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 5 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , تغذیه , تناسب اندام , درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 787 بازدید

لاغر شدن صورت | چگونه صورت خود را به طور طبیعی لاغر کنیم ؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است