کهیر چیست ؟ آشنایی با درمان طبیعی موثر برای درمان کهیر

کهیر که به نام Urticaria نیز شناخته می شود ، وضعیت پوستی است که در آن پوست در بخش های خاص بدن  دچار سرخی و سوزش میشود.

علل کهیر در نیمی از موارد شناخته شده نیست. اما گاهی به علت واکنش های آلرژیک بدن و قرار گرفتن در معرض مواد مانند گرده، بادام زمینی، گرد و غبار یا تحریک کننده های مشابهی ایجاد میشود.

 

کهیر

 

پزشکان داروهای ضد آلرژی را برای درمان کهیر تجویز می کنند. شما همچنین می توانید از بعضی از داروهای خانگی برای درمان کهیر استفاده کنید و خارش را تسکین دهید.

 

درمان طبیعی موثر برای درمان کهیر : 

 آلوئه ورا :

 

کهیر

 

آلوئه ورا یک محصول فوق العاده است که تاثیرات مثبتی بر روی پوست  و درمان کهیر دارد. شما می توانید آن را به طور منظم و بدون نگرانی مصرف کنید. ژل آن را استخراج کنید و برای خارش استفاده کنید. آلوئه ورا نه تنها آرامش بخش است ، بلکه پوست را نیز مرطوب نگه می دارد. همچنین دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است که از عفونت بیشتر جلوگیری می کند .

 

نارگیل :

 

کهیر

 

روغن نارگیل یک روغن آرام بخش سرد است. این یک درمان بسیار خوب برای بثورات پوست است. خارش ناشی از کهیر باعث سوزش در پوست می شود که روغن نارگیل می تواند برای رفع آن بسیار موثر باشد. علامت های قرمز و آبی که  روی پوست قرار می گیرند نیز با استفاده از روغن نارگیل کاهش می یابند. فقط به یاد داشته باشید روغن ها را حرارت ندهید. همچنین می توانید از آب نارگیل استفاده کنید. با یک سواب پنبه روغن نارگیل  را روی پوست خود بمالید. این بسیار آرام بخش است و می تواند از خارش جلوگیری کند.

 

 

کمپرس سرد :

 

کهیر

 

التهاب پوست همچنین می تواند با استفاده از یخ با کمپرس سرد کاهش یابد. یخ یک راه حل بهتر در مقایسه با آب سرد است زیرا آب سرد می تواند خشکی را ایجاد کند. فقط چند مکعب یخ را در یک پارچه قرار دهید و آن را به منطقه آسیب بمالید. شما همچنین می توانید از آب سرد استفاده کنید، اما اطمینان حاصل کنید که قبل از این درمان پوست خود را مرطوب کرده اید، در غیر این صورت، کهیر ممکن است ناپدید شود، اما خارش به علت خشکی ایجاد می شود. در بهترین حالت استفاده از روغن نارگیل همراه با این درمان بهترین راه درمان کهیر است.

 

جو دو سر :

 

کهیر

 

جو دو سر در برابر آلرژی ها بسیار موثر عمل می کند. التهاب پوست را کاهش میدهد و در بعضی اوقات زخم ها از بین می برد. اگر کهیر روی صورت هستند ، می توانید با استفاده از مخلوط کردن  بلغور جو دو سر با شیر  و چند قطره روغن نارگیل ماسکی تهیه و روی پوست قرار دهید.

 

سرکه سیب :

 

کهیر

 

برای این منظور می توانید سرکه سیب ارگانیک  را استفاده کنید. سرکه را با نصف لیوان آب مخلوط کنید و بر کهیر اعمال کنید. شما همچنین می توانید آن را در یک دو قاشق دو بار در روز مصرف کنید.

بهترین راه برای مبارزه و جلوگیری از کهیر این است که علل زمینه را مشخص کنید.

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

ارسال شده در تاریخ 12 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 992 بازدید

کهیر چیست ؟ آشنایی با درمان طبیعی موثر برای درمان کهیر
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است