قلب سالم / نکاتی شگفت انگیز برای داشتن قلبی سالم را در اینجا بخوانید.

سبک زندگی سالم برای حفظ قلب سالم مهم است. قلب یک عضو مهم است که مواد مغذی را در سراسر بدن حمل می کند. درست مثل هر عضله ای در بدن، سلامت قلبی عروقی باید از طریق ورزش مناسب حفظ شود. حفظ قلب سالم به معنی محدود کردن عادتهایی است که بر سلامت قلب تاثیر می گذارد.

قلب بخش مهمی از بدن انسان است. قلب کمک می کند تا خون  اکسیژن را در  بدن حمل کند. میزان ضربان قلب تعداد دفعاتی است که قلب در دقیقه میزند . تعیین ضربان قلب یک روش موثر پیش بینی سلامت قلب ماست. بررسی ضربان قلب بطور معمول یک راه برای محافظت از زندگی و سلامت است.

ضربان قلب طبیعی بزرگسالان از ۶۰ تا ۱۰۰ ضربه در دقیقه،برای نوزادان ۷۰ تا ۱۰۰ ضربان در دقیقه  است. با این حال، یک مطالعه اخیر نشان داد که ضربان قلب بالای ۸۰ نشان دهنده خطر ابتلا به چاقی و دیابت است. کسانی که ضربان قلب بین ۶۰ تا ۸۰ ضربان / دقیقه دارند نشانه قلب سالم آنها می باشد.

 

قلب سالم .

علل شایع بروز بیماری های قلبی :

 1. ساعتها نشستن به تماشای تلویزیون، خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد، هرچند که ورزش منظم داشته باشید.
 2. اگر احساس افسردگی می کنید، باید به سرعت به دنبال درمان باشید زیرا این بیماری می تواند بر سلامت قلب شما تأثیر بسیار منفی داشته باشد.
 3. خروپف می تواند نشانه ای از مشکلات جدی باشد. این اختلال باعث اختلال در تنفس در خواب و فشار خون بالا می شود.
 4. بین بیماری لثه و بیماری قلبی رابطه وجود دارد. مراقبت های بد دهان باعث ایجاد پلاک در دندان ها می شود.
 5. اضافه وزن یک عامل خطر عمده برای بیماری قلبی است.
 6. ننباکو دشمن قلب است. دود تنباکو جریان خون را به قلب متصل می کند و باعث انباشتن پلاک در شریان ها می شود.
 7. رژیم غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات برای قلب مناسب است.

 

 نکات برتر در مورد حفظ ضربان قلب سالم و جلوگیری از بیماری قلبی :

 1.  ترک سیگار
 2. ورزش روزانه
 3. هنگام ورزش، ضربان قلب خود را بین ۵۰٪ تا ۸۵٪ از حداکثر حفظ کنید.
 4.  نگه داشتن وزن سالم
 5. نظارت بر فشار خون و سطح کلسترول بدن خود
 6. کاهش استرس ، ورزش کردن، تغییر رژیم غذایی، عدم مصرف سیگار و نوشیدن الکل می تواند به کاهش استرس کمک کند.
 7. شما باید اختلالات افسردگی و اضطراب را کنترل کنید.
 8. غذاهای حاوی چربی بسیار کم  را مصرف کنید.
 9. شما باید مصرف آب نبات، نوشابه، آبمیوه و نان سفید را محدود کنید. در عوض، تمام میوه ها، آب تازه تازه و نان کامل را انتخاب کنید.
 10. مصرف آووکادو نیز منحصر به فرد است زیرا حاوی فیتواسترول است که به جلوگیری از جذب کلسترول در بدن کمک می کند.
 11. روغن زیتون خالص غنی از چربی های غیر اشباع است که به کاهش سطح کلسترول “بد” کمک می کند.
 12. ماهی آزاد منبع خوبی از پروتئین است که حاوی سطوح بالای اسید چرب امگا ۳ / روغن ماهی است که برای حمایت از سلامت قلب و عروق اثبات شده است.
 13. درمان بعدی در این لیست نکاتی درباره چگونگی حفظ ضربان قلب سالم، مصرف آب کافی است. آب برای عملکرد اندام های بدن، از جمله قلب، ضروری است.
 14. خندیدن برای قلب شما مفید باشد، تحقیقات نشان می دهد که خنده می تواند باعث کاهش هورمون استرس شود.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

فعالیت جنسی و بیماری قلبی / بیماری قلبی، مانع فعالیت جنسی نیست.

بیماری های قلبی ، آشنایی با علایم شایع بیماری های قلبی

ارسال شده در تاریخ 7 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , قلب و عروق | 868 بازدید

قلب سالم / نکاتی شگفت انگیز برای داشتن قلبی سالم را در اینجا بخوانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است