قرمزی پوست صورت / چگونه از قرمزی روی صورت خلاص شویم؟

آیا شما از قرمزی پوست صورت رنج می برید؟ نگران نباشید این مسئله بسیار رایج است که می تواند به علت های مختلف مانند، آفتاب سوختگی، آب و هوا، آلرژی پوست و حساسیت پوستی رخ دهد. این یک مشکل جدی نیست.

برخی از مردم برای پوشش قرمزی پوست صورت آرایش می کنند. اما این راه خوب نیست زیرا فقط آن را در یک زمان پوشش می دهد. در این مقاله، نکاتی ساده برای خلاص شدن از قرمزی پوست صورت توضیح داده شده است.

 

قرمزی پوست صورت

 

نکاتی برای پیشگیری از قرمزی پوست صورت :

از موارد سرد استفاده کنید:

قرمزی عمدتا به علت التهاب رخ می دهد. یک پارچه را بشورید و آن را در آب سرد فرو کنید و آن را در منطقه آسیب دیده قرار دهید. این به پوست شما کمک می کند. شما همچنین می توانید یک پارچه مرطوب را در یخچال قرار دهید و بعد از چند دقیقه آن را در منطقه آسیب دیده قرار دهید.

 

صورت خود را بطور صحیح بشویید : 

چهره خود را ۳-۴ بار در روز با آب بشویید، اما  آن را مالش ندهید. مالش می تواند مشکل قرمزی روی صورت را افزایش دهد که باعث تحریک می شود. بنابراین همیشه برای پاک کردن پوست حساس بعد از شستشو مرطوب کننده را روی صورت خود قرار دهید.

 

 

درمان های خانگی برای درمان قرمزی پوست صورت :

خیار را روی پوست خود قرار دهید: 

خیار یک منبع غنی از آب و ویتامین است. همچنین باعث کاهش التهاب پوست می شود. استفاده از خیار به کاهش قرمزی روی پوست کمک می کند.

 •  خیار را برش بزنید.
  آن را به طور مستقیم در منطقه آسیب دیده اعمال کنید
  اما آن را بر روی پوست مالش ندهید.

 

چای سبز را به پوست اعمال کنید: 

چای سبز نیز تاثیر زیادی بر روی پوست دارد. همچنین پوست را نرم  می کند.

 • یک پارچه را در چای سبز فرو ببرید.
 • اجازه دهید سرد شود.
 • سپس آن را روی پوست اعمال کنید.

 

قرمزی پوست صورت

 

ژل آلوئه ورا را اعمال کنید: 

آلوئه ورا دارای خواص ضد آلودگی است و به دلیل ماهیت مفید آن بیشتر برای پوست و مو استفاده می شود.

 • یک  برگ آلوئه ورا را تهیه کنید و ژل را از آن خارج کنید.
  ژل را روی چهره خود قرار دهید .

 

روغن نارگیل را اعمال کنید: 

قرمزی روی پوست عمدتا ناشی از خشکی پوست است و استفاده از روغن نارگیل پوست شما را مرطوب می کند. نارگیل نه تنها پوست شما را مرطوب می کند، بلکه باعث می شود صاف و نرم  باشد. خواص ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد میکروبی آن پوست شما را از مشکلات دیگر پاک می کند.

قرمزی پوست صورت

روغن نارگیل را بر روی صورت خود بمالید.
این کار را در شب انجام دهید و صورت خود را صبح بشویید.
شما همچنین می توانید از روغن های دیگر مانند روغن زیتون و روغن بادام استفاده کنید.
اما اگر شما دچار مشکل جوش یا پوست روغنی هستید. باید از هر نوع روغن دوری کنید.

 

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : inat.com

ارسال شده در تاریخ 24 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 401 بازدید

قرمزی پوست صورت / چگونه از قرمزی روی صورت خلاص شویم؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است