قارچ انگشتان پا / چگونه از ابتلا به عفونت قارچی پا جلوگیری کنیم

قارچ انگشتان پا ، یک بیماری عفونی قارچی است که معمولا در بین انگشتان پا به وجود می آید. قارچ ها در مکان های گرم و مرطوب رشد می کنند. پاهای شما، اغلب توسط جوراب و کفش پوشانده شده، و تبدیل به یک محیط ایده آل برای رشد قارچ انگشتان پا می شوند. گفته می شود که عفونت قارچی پا در بین ورزشکاران شایع تر است.

 

 قارچ انگشتان پا .

 

عفونت به عنوان یک بثور پوستی ظاهر می شود که ممکن است به ناخن پا، کف دست، کشاله ران و سایر قسمت های بدن گسترش یابد.

 

علائم  قارچ انگشتان پا :

 • بثورات پوستی خشک .
 • پوسته پوسته شدن بین انگشتان پا و روی پاها.
 • احساس خارش و سوزش در بین انگشتان پا و در کف پاها.
 • ناخن های ضخیم، رنگی و خراشیده.
 • قرمزی و تورم پا .

 

 قارچ انگشتان پا .

عوامل خطر :

 • پوشیدن جوراب های مرطوب یا کفش های تنگ .
  تمیز و خشک نکردن پاها .
  راه رفتن در مناطق پرخطر عفونت های قارچی نظیر سالن های ورزشی و اتاق های رختشویی.
  استفاده از وسایل شخصی  فردی که از عفونت قارچی رنج می برد.
  داشتن سیستم ایمنی ضعیف .

 

پیشگیری از بروز قارچ انگشتان پا :

برای پیشگیری از بروز این عفونت قارچی، می توانید چندین کار را انجام دهید. که شامل:

 • پاها را هر روز با آب و صابون بشویید،.به خصوص بین انگشتان پا.
  پای خود را خشک نگه دارید.
  هر روز پودر ضد قارچی را بر روی پای خود اعمال کنید.
  هنگامی که در منزل هستید، تا آنجا که ممکن است  پابرهنه راه بروید .
  کفش های شل و مناسب تهیه کنید.
  کفش خود را به طور مرتب تغییر دهید تا نسبتا خشک باقی بماند.

 

 

درمان خانگی  قارچ انگشتان پا  :

۱٫ پاهای خود را در مخلوط سرکه سیب و سس مایونز قرار دهید. سپس آن را با آب سرد بشویید.

۲٫ هر شب قبل از رفتن به تختخواب به مدت ۱ هفته پاهای خود را در مخلوط سرکه سیر و آب قرار دهید.

۳٫ ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک کاسه بریزید . ۵ تا ۷ قطره اسانس روغن چای را به آن اضافه کنید. سپس این مخلوط را با استفاده از یک پنبه بر پاها بمالید.

 

 

 

مطالب پیشنهادی یک دکتر برای شما :

قارچ ناخن / بهترین درمان خانگی برای درمان قارچ ناخن

کاشت ناخن | چه نکاتی را برای کاشت ناخن باید رعایت کنیم؟

ارسال شده در تاریخ 29 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , داروها , سلامتی | 1,154 بازدید

قارچ انگشتان پا / چگونه از ابتلا به عفونت قارچی پا جلوگیری کنیم
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است