فواید گل میخک به عنوان یک درمان طبیعی و خانگی

فواید گل میخک برای سلامتی بدن بسیار زیاد است. گل میخک به طور طبیعی ضد عفونی کننده است. میخک حاوی مواد معدنی مانند آهن ، پتاسیم، کلسیم، سدیم، ویتامین ها (A، B، C)، منگنز و غیره هستند که برای بدن ما ضروری هستند. گل میخک همچنین برای مراقبت از مو و پوست مفید است. گل میخک در محصولات آرایشی مختلف مانند کرم ها، لوسیون ها، عطرها و غیره استفاده می شود. همچنین می توان از گل میخک برای تهیه اقلام مختلف مواد غذایی استفاده کرد.

فواید گل میخک

 

فواید گل میخک :

فواید گل میخک در درمان تهوع :

مصرف آب گلبرگ میخک می تواند به درمان تهوع کمک کند. آب میوه را می توان با مخلوط کردن دو تا سه قاشق خلال میخک به یک لیوان آب جوش تهیه کرد . برای به دست آوردن بهترین نتایج، توصیه می شود که این آب حداقل دو بار در روز مصرف شود.

 

فواید گل میخک

 

 فواید گل میخک در درمان گلودرد :

جویدن دو تا سه میخک در یک روز می تواند به درمان گلودرد کمک کند .

 

فواید گل میخک در مشکلات تنفسی :

با کمک روغن گل میخک می توان مشکلات تنفسی مانند آسم و برونشیت را درمان کرد. به منظور درمان آسم ،  یک قاشق روغن گل میخک را با نیم قاشق عسل و سیر مصرف کنید. فرد مبتلا به برونشیت می تواند چند قطره روغن گل میخک را با آب آشامیدنی  به صورت منظم مصرف کند. کاربرد مستقیم روغن گل میخک در سینه فرد (دو تا سه بار در روز) همچنین می تواند به عنوان یک درمان موثر برای درمان برونشیت مورد توجه قرار گیرد .

 

فواید گل میخک

 

فواید گل میخک در درمان دندانپزشکی :

میخک را می توان برای درمان مشکلات مرتبط با دندان و لثه استفاده کرد. استفاده از روغن گل میخک می تواند در درمان لک های خونریزی کننده کمک کند . روغن گل میخ را نیز می توان برای درمان دندان درد استفاده کرد .

 

فواید گل میخک در درمان سردرد :

فردی که مبتلا به سردرد می شود به طور مستقیم می تواند روغن میخک (مخلوط در نمک) را در پیشانی خود قرار دهد تا درد را کاهش دهد.روغن گل میخک همچنین می تواند به عنوان یک جایگزین برای آنتی بیوتیک موجود در بازار استفاده شود.

 

فواید گل میخک

 

 فواید گل میخک در کاهش جوش ها :

روغن گل میخک همچنین می تواند مانند یک کرم ضد عفونی کننده برای حل مشکل جوش استفاده شود. به منظور کاهش تحریک استفاده از روغن گل میخک در جوش ، توصیه می شود از مخلوط گل میخک و روغن زیتون استفاده کنید . میخک ممکن است در پیشگیری و درمان بیماری های مختلف مانند وبا، سرطان ، دیابت، مالاریا، سل، و غیره استفاده شود.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

 

ارسال شده در تاریخ 14 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 848 بازدید

فواید گل میخک به عنوان یک درمان طبیعی و خانگی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است