فواید پرتقال برای کودکان / چه زمانی بچه ها می توانند پرتقال را بخورند؟

همانطور که نوزاد شما شروع به رشد می کند، ممکن است بخواهید مواد غذایی مختلفی را به او بدهید . میوه ها ممکن است یکی از بهترین گزینه ها باشند زیرا آنها طبیعی و سالم هستند. اما لزوما چنین نیست . میوه ها ممکن است شامل اسید ها و روغن هایی باشند که توسط کودک هضم شوند و یا در بعضی موارد باعث واکنش های نامطلوب شوند در این مطلب شما را با فواید پرتقال و زمان مصرف آن در کودکان آشنا میکنیم.

 

فواید پرتقال

بچه ها چه زمانی می توانند پرتقال بخورند؟

اکثر متخصصان معتقدند بهترین سن معرفی مرکبات (پرتقال، نارنگی، انواع لیمو، گریپ فروت) به نوزاد در حدود سن ۱۲ ماهگی است. پرتقال در درجه اول حاوی اسید سیتریک است که  می تواند سبب بروز خارش در نوزادانی باشد که خیلی کوچک  هستند.

اگر اصرار دارید این میوه ها را قبل از سن ۱۲ ماهگی معرفی کنید می توانید یکبار امتحان کنید و سپس حواستان به لب ها، دهان و ناحیه پوشک باشد. اگر مشکلی ندیدید می توانید ادامه دهید.

 

فواید پرتقال برای کودکان :

۱٫ پرتقال با مقدار زیادی مواد مغذی، از جمله مواد معدنی و ویتامین های مختلف  برای نوزادان و کودکان، در سال های اولیه رشد آنها بسیار ضروری و حیاتی است.

۲٫ مواد تشکیل دهنده پرتقال روند هضم را تحریک می کنند.

۳٫ دادن آب پرتقال برای درمان یبوست کودک یک ایده عالی است . زیرا حاوی مقادیر مناسب فیبر است.

۴٫ . با مصرف منظم، از تضعیف استخوان ها و نرم شدن مفصل کودک جلوگیری  می شود.

۵٫  یک درمان عالی برای سرماخوردگی و سرفه است.

۶٫ آب پرتقال اگر با کمی از آب رقیق  شود، می تواند باعث کاهش سرفه شود.

 

فواید پرتقال

قبل از دادن پرتقال به نکات زیر دقت کنید :

۱٫ بدون پوست، بدون فیبر، بدون دانه باشد.

۲٫ اگر حتی پس از برداشتن پوست، الیاف و دانه ها ، کودک شما قادر به خوردن قطعه های کوچک پرتقال نیست . می توانید آب پرتقال را بگیرید و به او بدهبد.

۳٫ از دادن پرتقال ترش به کودک اجتناب کنید.

۴٫ کودک شما همیشه باید میوه های تازه و آنهایی را که  مناسب هستند. مصرف کند.

 

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

زبان باز کردن کودکان / چرا بعضی از کودکان دیر زبان باز میکنند؟

تب / درمان سریع و طبیعی تب در کودکان و بزرگسالان

 

منبع : parenting.firstcry.com

ارسال شده در تاریخ 14 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , کودکان | 836 بازدید

فواید پرتقال برای کودکان / چه زمانی بچه ها می توانند پرتقال را بخورند؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است