فواید مدیتیشن برای حفظ سلامتی بدن

محققان بیشتر در حال بررسی و درک مزایای سلامت مدیتیشن هستند. در حالی که اغلب آنها در افراد مختلف متفاوت است ، مطالعات بسیاری نشان داده است که افزایش تمرکز مثبت در عمل، هم برای سلامت ذهنی و هم برای سلامت جسمی مفید است . در اینجا پنج مزیت بالقوه ی که باید در مورد آنها بدانید را برایتان بیان میکنیم.

 

مدیتیشن.

 

مدیتیشن

فواید مدیتیشن :

۱٫ رفع بی خوابی

کسانی که بی خوابی و خستگی مرتبط را تجربه می کنند ممکن است مداخله ای داشته باشند که قرص های خواب آور را شامل نمی شود.

مدیتیشن می تواند به کاهش استرس در بدن کمک کند، که اغلب به عنوان عامل کلیدی در ارتباط با اختلالات خواب است. بنسون از یک تمرکز آرام (مانند عبارت یا یک کلمه) به روش تکراری برای کمک به ایجاد این پاسخ توصیه میشود.

 

۲٫ کاهش درد :

کارشناسان خاطرنشان می کنند که مدیتیشن می تواند در مواجهه با سایر داروهای سنتی مصرف دارو موثر باشد و به عنوان جایگزینی برای درمان افیوئید کار کند. بر خلاف خطر اعتیاد به دومی، این تمرین ممکن است با کمترین عوارض جانبی توسط تعدادی از مطالعات نشان داده شود، امداد رسانی کند.

به عنوان مثال، یافته های یک مطالعه ۲۰۱۱  در مجله علوم اعصاب نشان می دهد که مدیتیشن می تواند در کاهش فعال شدن درد در مغز کمک کند. در مجموع، شرکت کنندگان کاهش شدید درد و ناراحتی را از ۱۱ تا ۷۰ درصد و از ۲۰ تا ۹۳ درصد کاهش دهند.

 

مدیتیشن

 

۳٫ رفع اختلالات خلقی

مطالعات نشان داده اند که مدیتیشن با تمرکز حواس می تواند به همان اندازه رفتار درمانی شناختی یا داروهای ضد افسردگی برای برخی افراد که اضطراب یا افسردگی را تجربه موثر است.

“این به این معنی است که [مداخلات مبتنی بر ذهن آگاهی] می تواند به عنوان یک جایگزین برای داروهای ضد افسردگی برای کسانی که مردد هستند استفاده شود.

 

۴٫ هوش هیجانی

در یک مطالعه جدید که بر کارکنان دانشگاهی متمرکز بود، مدیتیشن متعالی باعث بهبود هوش هیجانی و کاهش استرس در محل کار  میشود.

از آنجایی که استرس روانشناسی یک مشکل بسیار شایع در میان کارکنان در سراسر جهان است، محققان معتقدند که مدیتیشن باید به عنوان یک برنامه سلامت کارگاه اختیاری معرفی شود.

 

۵٫ بهبود روابط

مدیتیشن Dyadic اشاره به تمرین دو نفره همراه با تفکر می کند. اعتقاد بر این است که این امر می تواند به بهبود روابط با یک شریک با ترویج نزدیکی و ارتباطات  کمک کند .

 

 

منبع : www.medicaldaily.com

مترجم یک دکتر

 

ارسال شده در تاریخ 27 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , روانشناسی | 771 بازدید

فواید مدیتیشن برای حفظ سلامتی بدن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است