فواید شیر مادر برای مادر و کودک/شیر مادر غذایی بی نظیر برای کودکان

یکی از نعمت های بزرگ پروردگار، شیر مادر است. شیر مادر برای کودکان نه تنها به عنوان یک غذا، بلکه به عنوان یک دارو و بالاتر از آن برای حفظ سلامت و تامین امنیت آن ها در برابر بیماری به کار می آید. ما در این متن نکاتی درباره فواید شیر مادر را برای شما آورده ایم.

شیر مادر که در روزهای اول تولد غلیظ است. آغوز نام دارد. یک غذای فوق العاده با ارزش است که در آن ترکیبات خاصی وجود دارد. که حافظ جان کودک و سبب افزایش مقاومت او در برابر بیماری ها است.

 

فواید شیر مادر

 

 

فواید شیر مادر :

 • وقتی کودک شیر مادر میخورد. همراه بهترین غذایی که دریافت می کند. موادی نیز دریافت میکند. که از سلامت او در برابر میکروب ها و سایر عوامل بیماری زا دفاع و محافظت می کند.
 • در شیر مادر آلودگی میکروبی نیست. شیر مادر در پستان مادر خراب نمی شود.
 • شیر مادر هوش بچه را زیادتر می کند.
 • جذب آهن از شیر مادر بهتر است.
 • بچه هایی که شیر مادر می خورند. خیلی کمتر از سایر بچه ها بیمار می شوند.
 • شیر مادر نه تنها در سلامت کودک تاثیر دارد. بلکه کسانی که در کودکی شیر مادر خورده اند . در سن های بالاتر کمتر به بیماری قلبی مبتلا می شوند.
 • شیر مادر همیشه در حرارت ۳۷ درجه به بچه داده می شود. به آسانی هضم می شود. لذا بچه زود به زود گرسنه و شیر میخورد.
 • شیر مادر برای بچه های کم وزن و نارس بهترین غذا است.
 • مادرانی که خودشان از پستان به کودکانشان شیر می دهند. کمتر به سرطان پستان مبتلا می شوند.
 • شیر مادر یک سرمایه ملی و نعمت خاص خدا است. هیچ غذایی نمی تواند با آن رقابت کند.

چند نکته :

 • شیر مادر را در ۲ سال تمام به کودک بدهید.
 • از ماه ششم تولد علاوه بر شیر مادر باید به کودک غذای تکمیلی بدهید.
 • غذای تکمیلی را  از مقدار کم شروع کنید و تدریجآ مقدارش را زیاد کنید.

 

ارسال شده در تاریخ 13 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع بارداری , تغذیه , زنان و زایمان , ویتامین ها | 1,099 بازدید

فواید شیر مادر برای مادر و کودک/شیر مادر غذایی بی نظیر برای کودکان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است