غبغب | چه تمریناتی به ما کمک میکند تا غبغب را رفع کنیم؟

غبغب به برجستگی یا آویزانی زیر چانه میگویند که به علت افتادگی عضلات و پوست صورت و گردن به وجود می آید , ممکن است غبغب در فرد به صورت مادرزادی وجود داشته باشد یا اینکه فرد در اثر چاق شدن , چربی در زیر چانه اش جمع شود و غبغب را به وجود آورد.

غبغب آویزان زیر چانه‌, باعث میشود پای افراد زیادی به مطب جراحان زیبایی باز شود.

غبغب

علل به وجود آمدن غبغب :

۱/ اضافه وزن: اگر غذاهای چرب بخورید باعث رسوب چربی در بدنتان میشود و پوست چانه کشیده میشود و غبغب به وجود می آید.

۲/ کاهش وزن: اگر کاهش وزن فوری و شدید داشته باشید , باعث افتادگی پوست میشود و همچنین در زیر چانه , غبغب به وجود می آید.

۳/ زیاد شدن سن:زمانی که سن افزایش می یابد , ماهیچه ها شل میشوند و از پوست جدا میشوند. و به این علت که پوست چربی های زیر جلدی دارد , پوستتان سنگین میشود و غبغب به وجود می آید.

 

غبغب .

چه تمریناتی به ما کمک میکند تا غبغب را رفع کنیم؟

این تمرینات را به صورت مرتب انجام دهید تا به نتیجه برسید.

 

۱/ باز کردن دهان:

تا جایی که امکان دارد , دهانتان را باز کنید و سپس زبانتان را تا جایی که میتوانید بیرون آورید , انگار میخواهید زبانتان را به چانه تان برسانید , ۱۰ثانیه در این حالت بمانید سپس دوباره شروع به تکرار این تمرین کنید.
این حرکت را ۱۰بار تکرار کنید تا عضلات گردن و چانه تان سفت شوند.

۲/ آویزان نگاه داشتن سر:

ابتدا روی کاناپه یا تخت دراز بکشید و اجازه دهید سرتان از تخت آویزان شود , سپس چانه تان را به سمت سینه بکشانید. و این انقباض را ۱۰ثانیه نگه دارید و بعد به آرامی دوباره این حرکت را شروع کنید و ۱۰مرتبه تکرار کنید.

۳/ بالابردن چانه:

برای اینکه عضلات صورت و گردنتان سفت شود ابتدا صاف بایستید و پشت و گردنتان را صاف نگه دارید , سپس چانه تان را به سمت سقف بالا بکشید و لب هایتان را هم به حالت بوسه زدن جمع کنید. ۱۰ثانیه در همین حالت بمانید و دوباره همین حرکت را ۱۰مرتبه انجام دهید.

۴/ چرخاندن گردن:

ابتدا صاف بایستید و سپس سرتان را به بغل بچرخانید , طوری که چانه تان موازی شانه تان باشد و اینکه چشم هایتان هم رو به جانب باشد.
سپس به صورت آهسته سرتان را به سمت پایین بیاورید به سمت دیگر بچرخانید. این حرکت را ۱۰بار انجام دهید.

۵/ توپ تنیس:

توپ تنیسی را برداشته و در قسمت جلو گردنتان قرار دهید و با چانه تان توپ تنیس را نگه دارید , چانه تان را به صورت سفت به توپ تنیس بچسبانید و بعد رها کنید. این حرکت را ۱۰بار تکرار کنید تا باعث از بین رفتن غبغب شوید.

 

۶/ کاهش وزن:

اگر میخواهید از غبغب رهایی پیدا کنید , باید اگر اضافه وزن دارید , وزنتان را کاهش دهید. زیرا زمانی که فرد اضافه وزن دارد چربی در تمام قسمت های بدنش جمع میشود و غبغب به وجود می آید. اگر میخواهید سریع تر به نتیجه برسید , در کنار ورزش های بالا , به رژیم غذایی تان هم توجه کنید.

ارسال شده در تاریخ 16 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , درمان , زیبایی , سلامتی | 1,624 بازدید

غبغب | چه تمریناتی به ما کمک میکند تا غبغب را رفع کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است