علت درد آلت تناسلی چیست و چگونگی درمان آن

درد آلت تناسلی می تواند بر پایه، شفت یا سر آلت تناسلی تاثیر بگذارد. این می تواند بر پوست آلت تناسلی نیز تاثیر بگذارد. احساس خارش، سوزش یا خشونت ممکن است با درد همراه باشد. درد شکمی می تواند یک نتیجه از حادثه یا بیماری باشد و این می تواند مردان را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد.

 

درد آلت تناسلی

 

درد می تواند بسته به نوع بیماری متفاوت باشد. اگر آسیب داشته باشید، درد ممکن است شدید باشد و ناگهان رخ می دهد. اگر بیماری دارید، درد ممکن است خفیف باشد و ممکن است به تدریج بدتر شود.

هر نوع درد آلت تناسلی باعث نگرانی می شود، به خصوص اگر در حین نعوظ اتفاق بیافتد ، مانع از ادرار شدن یا همراه با تخریب، زخم، قرمزی یا تورم می شود.

 

 

علل احتمالی درد آلت تناسلی :

بیماری پیرونی :

بیماری پیرونی  زمانی شروع می شود که یک التهاب باعث ایجاد بافت اسکار در امتداد بالا و پایین تر از شفت آلت تناسلی شود . از آنجا که بافت اسکار در کنار بافت هایی که در طول نعوظ سخت می شود، شکل می گیرد، ممکن است متوجه شوید که آلت تناسلی شما هنگامی که درست است، خم می شود. بیماری ممکن است بعد از خم شدن یا ضربه زدن شروع شود، اگر اختلال بافت همبندی دارید یا اگر التهاب سیستم لنفاوی یا عروق خونی شما وجود داشته باشد. درد آلت تناسلی ممکن است در برخی از خانواده ها اجرا شود یا ممکن است به علت ناشناخته رخ دهد.

 

درد آلت تناسلی

 

پریاپیسم :

پریاپیسم باعث ایجاد درد آلت تناسلی  ، نعوظ دردناک و طولانی می شود. این نعوظ می تواند حتی زمانی اتفاق  افتد که شما نمی خواهید رابطه جنسی داشته باشید. به گفته کلینیک مایو ، این مشکل بیشتر در پسران بین ۵ تا ۱۰ ساله و مردان ۲۰ تا ۵۰ ساله است. اگر این اتفاق افتاد، باید در اسرع وقت درمان کنید. این آسیب ممکن است شما را از داشتن نعوظ در آینده محروم کند.

 

پریاپیسم می تواند به علت موارد زیر باشد:

عوارض جانبی داروهای مورد استفاده برای درمان مشکلات نعوظ یا داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی
اختلالات لخته شدن خون
اختلالات سلامت روان
اختلالات خون مانند لوسمی یا کمخونی سلول داسی شکل
مصرف الکل
استفاده غیر قانونی مواد مخدر
آسیب به آلت تناسلی یا نخاع

 

بالانیتیس:

بالانیتیس عفونت پوستی و سر آلت تناسلی است. این معمولا بر مردان و پسران تاثیر می گذارد که بر اساس مزاج به طور منظم آلت را شستشو نمی دهند و یا اینکه ختنه نشده اند، اگر چه کسانی که ختنه شده اند نیز می توانند درد آلت تناسلی را تجربه کنند. اگر شما یک عفونت مخمر، یک عفونت انتقال یافته از بیماری جنسی (STI) یا آلرژی به صابون، عطر یا سایر محصولات دارید نیز ممکن است به این بیماری مبتلا شوید.

 

عفونت های منتقله از راه جنسی :

عفونت با STI باعث ایجاد درد آلت تناسلی می شود. STI هایی که باعث درد می شوند عبارتند از:

کلامیدیا
سوزاک
تب خال ناحیه تناسلی
سیفلیس
عفونتهای دستگاه ادراری (UTI

 

درد آلت تناسلی

 

 

عفونتهای دستگاه ادراری (UTIs) :

عفونت دستگاه ادراری (UTI) در زنان شایع تر است، اما همچنین می تواند در مردان اتفاق  افتد. UTI هنگامی اتفاق می افتد که باکتری ها حمله می کنند و دستگاه ادراری را آلوده می کنند.

 

صدمات :

مانند هر بخش دیگری از بدن شما، یک آسیب به آلت تناسلی شما آسیب می رساند و باعث درد آلت تناسلی میشود.

 

فیموز و پارافیموز :

فوموز در مردان بی تجربگی اتفاق می افتد زمانی که مزاج از آلت تناسلی بیش از حد تنگ است و نمی تواند از سر آلت تناسلی خارج شود. این معمولا در کودکان اتفاق می افتد.

پارافیموز یک اورژانس پزشکی است، زیرا می تواند ادرار کردن را متوقف کند و باعث مرگ آلت تناسلی شود.

 

سرطان :

سرطان آلت تناسلی یکی دیگر از علل درد آلت تناسلی است، اگرچه غیر معمول است. بعضی عوامل باعث افزایش شانس ابتلا به سرطان می شوند از جمله:

سیگار کشیدن
داشتن یک عفونت ویروسی پاپیلومای انسانی
پسوریازیس

 

درد آلت تناسلی

 

گزینه های درمان درد آلت تناسلی :

درمان درد آلت تناسلی بستگی به وضعیت یا بیماری دارد:

تزریق پلاک هایی بیماری پریونی را نرم می کند و یک جراح می تواند آنها را در موارد شدید از بین ببرد.

تخلیه خون از آلت تناسلی با استفاده از سوزن کمک می کند. دارو همچنین ممکن است میزان خونریزی به آلت تناسلی را کاهش دهد.

آنتی بیوتیک ها UTIs و برخی از STI ها را شامل می شوند، از جمله کلامیدیا، گونوره و سیفلیس. آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد قارچی همچنین می توانند در درمان آلت تناسلی موثر باشند.

داروهای ضد ویروسی می توانند به کاهش درد آلت تناسلی کمک کنند.

کرم های استروئیدی روی آلت تناسلی شما نیز می تواند به درمان  درد آلت تناسلی کمک کند. در برخی موارد، عمل جراحی ضروری است.

 

منبع : healthline.com

ارسال شده در تاریخ 24 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , مسائل جنسی | 897 بازدید

علت درد آلت تناسلی چیست و چگونگی درمان آن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است