علامت های عفونت کلیوی | علامت های عفونت کلیوی چیست؟

علامت های عفونت کلیوی چیست ؟ در این مجله به این سوال پاسخ خواهیم داد.

آشنایی با علامت های عفونت کلیوی , به شما این امکان را میدهد که سریع تر این بیماری را تشخیص دهید و به نحو موثرتری بتوانید عفونت کلیه ها را درمان کنید.

علامت های عفونت کلیوی.

علامت های عفونت کلیوی چیست؟

۱/ تکرّر ادرار :

اولین علامت واضح که ممکن است نشان دهنده ی عفونت کلیه ها باشد , نیاز به تخلیه ی مثانه در فاصله ی زمانی چند دقیقه میباشد.

 

علامت های عفونت کلیوی

 

۲/ سوزش هنگام ادرار:

یکی دیگر از علامت های عفونت کلیه , ادار همراه با سوزش میباشد و این سوزش در طی ادرار اتفاق می اُفتد .

 

۳/ تب :

اگر شما دچار عفونت کلیوی خفیف شده اید احتمال کمی وجود دارد که تب را تجربه کنید , اما با پیشرفت عفونت های کلیوی احتمال تب در شما افزایش می یابد.

 

علامت های عفونت کلیوی

 

۴/ کمردرد:

کمردرد یکی دیگر از علامت های عفونت کلیوی میباشد به خصوص اگر همراه با علائمی دیگر مانند تکرّر ادار باشد , این درد ممکن است خسته کننده و شدید باشد , به هر حال شما باید به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص داده شود که آیا این کمردرد به عفونت های کلیوی مربوط است یا خیر؟

۵/ درد کشاله ران:

درد کشاله ران یکی دیگر از علامت های عفونت کلیوی میباشد و در صورت مصرف مواد غذایی نامناسب این درد افزایش می یابد.

علامت های عفونت کلیوی
۶/ خون در ادرار:

وجود خون در ادرار یکی از علامت های عفونت کلیوی میباشد و این مورد بیشتر در زنان اتفاق می اُفتد و نباید نادیده گرفته شود.

۷/ تهوع و استفراغ:

اگر چه بیماری هایی زیادی ممکن است همراه با علائمی مانند تهوع و استفراغ باشند , اما در صورتی که حالت تهوع و استفراغ همراه با تکرّر ادرار و سوزش ادرار باشد ممکن است یکی از علامت های عفونت کلیوی باشد و در اسرع وقت باید به پزشک مراجعه کرد.

علامت های عفونت کلیوی

۸/ درد هنگام رابطه جنسی:

یکی دیگر از علامت های عفونت کلیوی , احساس درد هنگام مقاربت میباشد و این درد پس از مقاربت باقی میماند و به پشت و یا شکم گسترش می یابد.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 28 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , سلامتی | 769 بازدید

علامت های عفونت کلیوی | علامت های عفونت کلیوی چیست؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است