عفونت کلامیدیا /درمان طبیعی برای خارش و عفونت کلامیدیا

عفونت کلامیدیا عفونت باکتریایی است که می تواند با داروهای آنتی بیوتیک درمان شود.Chlamydia یکی از شایع ترین بیماری های STD است که از طریق مقاربت جنسی، گسترش می یابد. شما می توانید نشانه هایی از کلامیدیا را در مهبل (واژن)، آلت تناسلی مرد، گردن رحم، مجرای ادرار، حنجره، گلو و چشم مشاهده کنید . شدت این بیماری می تواند از خفیف تا شدید باشد. اگر عفونت را نادیده بگیرید، نه تنها شما بلکه افراد دیگری را نیز در معرض خطر قرار می دهید.

 

عفونت کلامیدیا .

 

علل عفونت کلامیدیا :

 • داشتن رابطه جنسی واژینال، مقعدی و دهانی با یک فرد آلوده محافظت نشده
 • داشتن تماس جنسی با فرد آلوده
 • زایمان: یک مادر  می تواند عفونت  را به نوزاد خود از طریق زایمان منتقل کند. عفونت گاهی اوقات ممکن است باعث ایجاد عوارض برای نوزاد مانند پنومونی شود.

با این حال، کلامیدیا نمی تواند از طریق:

 • تماس با صندلی توالت استفاده شده توسط یک فرد آلوده
 • اشتراک یک استخر شنا یا یک سونا یا هر فضای دیگر با یک فرد آلوده
 • لمس کردن سطح یا ناحیه ای که فرد آلوده آن را لمس کرده یا عطسه کرده است.

علائم کلامیدیا :

 • ترشحات زرد  واژن
 • درد شکم
 • خونریزی بین دوره ها
 • مقاربت دردناک، سوزش در هنگام ادرار، تورم در اطراف حنجره و در مهبل (واژن) و خونریزی پس از مقاربت
 • نیاز به ادرار
 • ناراحتی پس از ادرار کردن

نشانه های کلامیدیا در مردان عبارتند از:

 • سوزش و درد با ادرار کردن
 • ترشحات آلت تناسلی
 • تورم و حساسیت

در برخی از زنان، این عفونت ممکن است به لوله های فالوپ گسترش یابد، و باعث ایجاد بیماری به نام بیماری التهابی لگنی (PID) شود.

 

درمان طبیعی برای خارش و عفونت کلامیدیا :

خوردن ۱-۲ گل میخک سیر به طور مداوم در هر روز به کاهش علائم کلامیدیا به طور طبیعی کمک خواهد کرد.

یک فنجان ماست را دوبار در روز میل کنید و نتایج خوبی خواهید داشت.

شما می توانید اکیناسه را در هر دو شکل کپسول و تنتور پیدا کنید. توصیه می شود ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلی گرم از این گیاه را به شکل کپسول یا ۳۰ قطره در فرم تنتور به مدت ۳-۴ بار در روز مصرف کنید.

می توانید عصاره درخت زیتون را به صورت داخلی یا در منطقه آسیب بزنید.

مصرف روزانه آوکادو می تواند یک درمان مؤثر برای کلامیدیا باشد.

 

ارسال شده در تاریخ 31 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , زنان و زایمان | 1,021 بازدید

عفونت کلامیدیا /درمان طبیعی برای خارش و عفونت کلامیدیا
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است