عرق کردن کف دست و پا / علت و درمان عرق کردن زیاد کف دست و پا

به طور معمول، عرق کردن یک پدیده فیزیولوژیکی بدن است که به بدن کمک می کند سموم را از بین ببرد، دمای بدن را تنظیم کرده و مواد سمی را دفع کند. در شرایطی مانند محیط داغ، فعالیت بدنی بیش از حد، استرس یا اضطراب بیش از حد …، عرق کردن کف دست و پا بیشتر از حد معمول ظاهر می شود.

عرق کردن کف دست و پا ممکن است کمتر قابل توجه و راحت تر از عرق کردن در مناطق دیگر بدن مانند زیر بغل، بازو و صورت پنهان شود. اما عرق کردن کف دست و پا می تواند باعث بروز  عفونت های پوستی، قارچ ناخن ، قارچ پای شود که درمان این بیماری ها  بسیار دشوار است.

 

عرق کردن کف دست و پا .

علل مشترک  عرق کردن :

 • اختلال سیستم عصبی پاراسمپاتیک
 • عوامل ژنتیکی
 • وجود اعصاب بیشتر در غدد عرق
 • داشتن پوست  چرب
 • بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی، دیابت یا چاقی بیشتر مبتلا به عفونت های پا هستند، که به علت گردش خون ضعیف در پای آن ها می باشد.

 

علائم شایع :

 • پاهای شما حتی در زمانی که شما در اتاق تهویه مطبوع هستید یا زمانی که در زمستان هستید، عرق می کند.
  کف پا و دست شما همیشه مرطوب و حتی آبدار است.
  کف پا همیشه سرد است.
  سلول های مرده پوست معمولا  ظاهر می شود.
  این شرایط برای چند هفته بدون هیچ گونه نشانه ای از بهبود ادامه دارد.

 

 

درمان های موثر برای عرق کردن کف دست و پا :

عرق کردن کف دست و پا

۱٫ چند تکه زنجبیل تازه، ۲ قاشق غذا خوری نمک و یک لیتر آب گرم را آماده کنید. دست و پاهای خود را کاملا بشویید و سپس آنها را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در این مخلوط قرار دهید. قبل از رفتن به خواب، باید این روش را انجام دهید.

۲٫ تربچه سفید را در آب قرار دهید و برای ۵ دقیقه بجوشانید. پس از سرد شدن، پای خود را ۱۵-۲۰ دقیقه در آن خیس کنید.

۳٫ ۵ میلی لیتر سرکه سیب سرخ و ۵۰۰ میلی لیتر آب جوش را آماده کنید. سرکه سیب را به آب جوش اضافه و سپس خوب هم بزنید. یک بار در شب قبل از رفتن به رختخواب از این مخلوط استفاده کنید.

۴٫ ژل آلوئه ورا را آماده کنید. دست و پای خود را کاملا بشویید و ژل را روی آنها قرار دهید.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

روش های خوشبو کردن عرق

 شناخت عرق سرد

 

 

ارسال شده در تاریخ 15 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , طب سنتی | 978 بازدید

عرق کردن کف دست و پا / علت و درمان عرق کردن زیاد کف دست و پا
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است