عرق | توصیه هایی شگفت انگیز جهت کاهش بوی بد عرق

هوا که گرم می شود خواه ناخواه بدن همه عرق می کند. البته در عده ای شدیدتر و در عده ای کمتر. باید گفت عرق کردن یک پدیده حیاتی زندگی است که بدین وسیله ضمن تازه نگه داشتن پوست , مقداری از سموم بدن , مخصوصاً مواد زائد و سمی از طریق سلولهای پوستی و سطحی بدن خارج می شود. بدین لحاظ است که نمی توان و نباید جلوی عرق کردن گرفته شود ؛ زیرا حیات انسان به مخاطره می افتد و پوست دچار خشکی و شکنندگی و بالاخره چین و چروک خواهد شد.

اما مسئله و موضوع مهم در اینجا آن کسانی هستند که عرقشان بدبو و ناخوشایند است و هر قدر هم از محصولات خوشبو استفاده کنند و یا هر قدر شستشو نمایند , با پوشیدن لباس و کوچکترین حرکت این بوی نامطبوع بدنشان احساس می شود.

هر چند عرق کردن یک عمل طبیعی میباشد اما عرق بدبو سرشت و غریزه یا یک امر طبیعی در بدن نیست , بلکه نشانه ای از نارسایی کبد و کلیه هاست که بدن برای حفظ تندرستی و جلوگیری از بیماری , سمومی را که از راه کبد تجزیه و از راه کلیه ها دفع نشده است , از طریق پوست خارج می نماید.

هنگامی که احساس می شود بوی نامطبوعی از لباس یا بدن متصاعد می‌شود و یا عرق شخص بد بو است , باید به فکر چاره بود و قبل از آنکه این عارضه نامحسوس شدت یابد و یا اینکه موجب رنج و بیماری گردد , در صدد درمان و رفع علت بیماری برآمد.

عرق

در اینجا شما را با درمان‌های ساده و تغذیه ای عرق کردن آشنا میسازیم:

۱/ کسانی که دچار عرق بدبو هستند و در هر حال بوی بدی از بدنشان احساس میشود , باید از خوردن مشروبات الکلی , ادویه , زردچوبه , فلفل , خردل . سس گوجه فرنگی , تخم مرغ , روغن سرخ شده , کالباس , سوسیس , ژامبون و اغذیه نظیر آن خودداری فرمایید.

۲/ به طور حتم با غذایشان از سبزیجات تازه و میوه استفاده نمایند.

۳/ خوردن شیر و همچنین ماست برایشان مفید است.

۴/ دقت نمایند که مزاجشان مرتب باشد , به طوری که روزی یک نوبت به خوبی تخلیه شود و در صورت لزوم با خوردن میوه جات و سبزیجات و حتی شیره انجیر و آلوی خیس کرده به این امر کمک نمایند.

۵/ دم کرده برگ بُلدو یا هربوزان هر روز ۲ فنجان کمک بزرگی به درمان آنها می نماید.

۶/ یک داروی قدیمی به نام عرق کاسنی در این مورد بسیار موثر است.

۷/ و بالاخره می توانند هر روز صبح یک قاشق سوپخوری سولفات دومنیزی را در یک لیوان آب حل نموده , ناشتا میل نمایند.

ارسال شده در تاریخ 2 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی | 860 بازدید

عرق | توصیه هایی شگفت انگیز جهت کاهش بوی بد عرق
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است