سیروز کبدی چیست ؟ درمان های طبیعی برای درمان سیروز کبدی

سیروز کبدی بیماری است که به آرامی بافت های سالم کبد را از بین می برد  در نتیجه عمل کبد را دچار اختلال میکند. همانطور که زمان پیشرفت می کند،اندازه کبد کاهش می یابد.

علائم اولیه این مشکل تهوع و استفراغ است. سپس به تدریج باعث درد شکمی و همچنین کاهش وزن میشود. علاوه بر این،  همچنین می تواند باعث تب و زردی، آتروفی، بزرگ شدن طحال، تورم، بزرگ شدن غدد بزاقی، خونریزی لثه و خستگی شود.

مصرف بیش از حد الکل، چاقی، دیابت و وجود برخی از سموم در بدن از علل اصلی  سیروز کبدی هستند.

 

سیروز کبدی

درمان های خانگی برای سیروز کبدی:

۱٫ دانه های پاپایا:

دانه های پاپایا در درمان سیروز کبدی بسیار موثر هستند. زیرا حاوی پتاسیم، کلسیم، پروتئین، فسفر، ویتامین ها و کربوهیدرات هایی است که به تغذیه بدن و درمان ضعف ماهیچه ها، درمان خستگی، کاهش کلسترول بالا و کاهش التهاب کمک می کند. همچنین به سم زدایی کبد برای درمان این مشکل کمک می کند. استفاده از این دانه ها برای درمان این مشکل که به علت الکل و سوء تغذیه ایجاد می شود مفیدتر است.

 

سیروز کبدی

 

۲٫ ماست:

ماست به کاهش LDL (کلسترول بد) در خون کمک می کند که به نوبه خود به کنترل وزن کمک می کند و از این طریق از سیروز کبدی که به علت چاقی و انباشت بیش از حد چربی ایجاد می شود، جلوگیری می کند.باکتری های خوب در ماست نیز در مبارزه با همه عفونت ها مفید هستند و بنابراین شدت علائم را کاهش می دهند.

 

۳٫ لیمو – نمک:

لیمو یکی دیگر از داروهای موثر برای درمان مشکلات کبدی (به ویژه سیروز کبدی) است. که به سم زدایی و پاک کردن تمام سموم در کبد و خون کمک میکند.  خون را تصفیه می کند، سیستم دفاع طبیعی را بهبود می بخشد و  التهاب را کاهش می دهد. استفاده منظم از  آب لیمو باعث بهبود عملکرد کبد، جلوگیری از احساس تهوع، پوکی استخوان و از بین بردن سموم میشود.

 

سیروز کبدی

 

۴٫ تربچه:

تربچه  با حذف مواد زائد و سایر مواد سمی در خون و کبد، عملکرد مناسب کبد و کیسه صفرا را حفظ و تنظیم می کند. بنابراین  تربچه را به طور مرتب برای از بین بردن سیروز کبدی استفاده کنید.

 

مترجم یک دکتر

منبع :homeremediesforlife.com

 

ارسال شده در تاریخ 6 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی | 840 بازدید

سیروز کبدی چیست ؟ درمان های طبیعی برای درمان سیروز کبدی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است