سوزش سر دل ، توصیه های خانگی مفید برای درمان سوزش سر دل

سوزش سر دل می‌تواند ناشی از مشکلات گوارشی باشد. که دلیل آن افزایش تولید اسید معده می باشد. با این حال یکی دیگر از علل اصلی ابتلا به این عارضه، انتخاب‌های غذایی شماست. برخی از غذاها باعث به هم خوردن تعادل pH بدن و افزایش سطح اسیدیته می‌شوند. در این مطلب نکاتی را برای درمان سوزش معده برای شما آورده ایم .

 

درمان سوزش سر دل

 

درمان سوزش سر دل :

دارو های ضد اسید که اسید معده را خنثی می کنند. بدون نسخه قابل تهیه هستند.این داروها در دو شکل قرص و شربت در بازار موجودند. این داروها می توانند حاوی هیدروکسید منیزیم یا هیدروکسید آلومینیوم باشند. میزان مصرف حدود ۳۰ میلی لیتر نیم ساعت بعد از غذا و موقع خواب است.

برای رهایی سریع از سوزش سردل می توان از ضد اسیدها استفاده کرد. این داروها اگر به طور منظم پس از غذا یا در هنگام خواب مصرف شوند. می توانند به پیشگیری از یا کاهش سوزش کمک کنند. ولی اثر بلند مدت ندارند. اگر برای کنترل علایم نیاز دارید. پیش از دوبار در روز آنتی اسید مصرف کنید. باید به پزشک مراجعه کنید.

با ایجاد بعضی تغییرات در زندگی می توانید به کاهش علایم کمک کنید.

  • پس از صرف غذا دوساعت دراز نکشید.
  • از مصرف غذا یا مایعات دو تا سه ساعت قبل خواب خودداری کنید.
  • سر تخت را ۱۵سانتی متر بالا ببرید. بالا نگه داشتن سر با استفاده از بالش بلند به اندازه بالا بردن سر تخت موثر نیست و می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
  • کافئین را حذف کنید یا میزان مصرف آن را کاهش دهید. کافئین در قهوه،چای و نوشیدنی های حاوی کولا وجود دارد. همچنین از مصرف نوشابه های گازدار پرهیز کنید.
  • از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید.
  • در صورت امکان مصرف آسپرین و داروهای ضدالتهابی را کاهش دهید. یا قطع کنید. به جای این داروها از استامینوفن استفاده کنید.
  • حتی الامکان از مصرف غذاهای پرچرب ، گوشت پر چرب ،غذاهای سرخ شده ،سس ها و غذاهای پر ادویه و ترش،گوجه فرنگی و نعناع خودداری کنید.
  • اگر غذایی باعث ناراحتی تان می شود از مصرف آن پرهیز کنید.
  • در صورت چاقی وزن خود را کاهش دهید.
  • بعضی داروها می توانند علایم سوزش سر دل را افزایش دهند. اگر با شروع دارویی جدید علامت دار شدید. با پزشک خود مشورت کنید.

 

ارسال شده در تاریخ 11 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , سلامتی | 1,079 بازدید

سوزش سر دل ، توصیه های خانگی مفید برای درمان سوزش سر دل
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است