سلامت دهان و دندان |کدام مواد غذایی باعث سلامت دهان و دندان میشوند؟

سلامت دهان و دندان امری مهم میباشد , هنگامی که افراد دارای دندان های سفید و دهانی خوشبو باشند علاوه بر افزایش اعتماد به نفس , انگیزه ای بیشتر برای صحبت کردن دارند.

 

سلامت دهان و دندان.

 

بدون شک همه ی ما به دنبال راه هایی هستیم تا سلامت دهان و دندان خود را حفظ کنیم , به همین دلیل لازم است رژیم غذایی مناسبی را برای سلامت دهان و دندان خود انتخاب نماییم در این مجله فهرستی از غذاهایی که برای دهان و دندان مفید هستند را آورده ایم.

 

کدام مواد غذایی باعث سلامت دهان و دندان میشوند؟

۱/ پنیر:

همه ی ما آگاه هستیم که محصولات لبنی یک منبع غنی از کلسیم هستند اما بعضی از ما نمیدانیم که این محصولات دارای خواص فوق العاده برای سلامت دهان و دندان هستند و میتوانند سطح اسید در دهان را کاهش دهند و از ایجاد پلاک جلوگیری کنند. مصرف پنیر , شیر و ماست جهت کاهش مشکلات مربوط به دندان موثر میباشد.

۲/ کرفس:

کرفس یک سبزی است که برای بهداشت و سلامت دهان و دندان مناسب است. برای استفاده از کرفس , کرفس خام را انتخاب کنید زیرا دارای ساقه های فیبری شکننده هستند و میتوانند به شما کمک کنند تا بزاق بیشتری تولید کنید و باکتری هایی که باعث ایجاد حفره در دندان هایتان میشوند مانند: استرپتوکوک موتانس را خنثی کنید.

سلامت دهان و دندان.

۳/ کشمش:

کشمش حاوی اسیداولئانولی میباشد که میتواند از تولید باکتری در دهان و دندان جلوگیری کند به همین دلیل توصیه میشود به رژیم غذایی خود کشمش اضافه کنید.

 

۴/ پیاز:

پیاز به عنوان یک عنصر مهم آشپزی شناخته میشود و اغلب در تهیه ی سالاد مورد استفاده قرار میگیرد. هر چند پیاز دارای بوی تند و قوی میباشد اما دارای املاح ضد باکتری و گوگرد میباشد که میتواند برای سلامت دهان و دندان مفید باشد.

۵/ قارچ:

قارچ ها غذاهایی هستند که نه تنها دارای طعم فوق الهاده ای میباشند بلکه مزایای زیادی برای سلامت دهان و دندان دارند و میتوانند از تشکیل پلاک بر روی دندان جلوگیری کنند. به همین دلیل توصیه میشود قارچ را به رژیم غذایی خود اضافه نمایید.

سلامت دهان و دندان.
۶/ چای سبز:

چای سبز حاوی فلوراید و پلی فنل است که در از بین بردن باکتری های دهان به شما کمک میکند و بررسی ها نشان میدهند افرادی که به صورت منظم چای سبز مصرف میکنند کمتر احتمال دارد که به بیماری های پریودنتال مبتلا شوند.

 

۷/ کیوی:

کیوی حاوی ویتامینCزیادی میباشد به همین دلیل مصرف آن برای سلامت دهان و دندان توصیه میشود و از میکروارگانیسن هایی که باعث بیماری پریودنتال میشوند جلوگیری میکند.

 

سلامت دهان و دندان .

 

۸/ سبزیجات برگ سبز:

سبزیجاتی که برگ سبز دارند مانند: کلم بروکلی , جعفری , کرفس , اسفناج و… دارای ویتامین و مواد معدنی سودمند میباشند که میتوانند سلامت دهان و دندان شما را تضمین کنند.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 11 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع دهان و دندان , سلامتی | 399 بازدید

سلامت دهان و دندان |کدام مواد غذایی باعث سلامت دهان و دندان میشوند؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است