سلامتی پوست | برای سلامتی پوست چه غذاهایی به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟

بسیاری از محصولات زیبایی در بازار وجود دارند که میتوانید از آنها برای داشتن‌ پوست سالم استفاده کنید اما هنگامی که استفاده از این محصولات را متوقف کنید پوست شما به وضعیت قبل بر میگردد زیرا این محصولات فقط برای مدت موقت میتوانند به سلامتی پوست شما کمک کنند , به همین دلیل متخصصان تغذیه , مردم را تشویق میکنند تا به خوردن میوه های تازه , سبزیجات , آجیل و دانه ها روی بیاورند تا تأثیرات آنها را بر سلامتی پوست خود ببینند.

 

سلامتی پوست .

 

بیشتر سبزیجات و میوه ها یک منبع از ویتامین C میباشند که سبب جوان سازی سلول ها و بافت های مرده پوست می شوند و میتوانند سلامتی پوست شما را تضمین کنند , علاوه بر این , دانه ها حاوی اسیدهای چرب امگا۳میباشند که میتوانند چربی طبیعی به پوست شما اضافه کنند و چین و چروک پوست را کاهش دهند.
اگر طرفدار سلامتی پوست هستید غذاهای زیر را به رژیم روزانه خود اضافه کنید.

برای سلامتی پوست چه غذاهایی به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟

۱/ گوجه فرنگی:

گوجه فرنگی نه تنها سرشار از ویتامینCمیباشد بلکه انباری از کاروتنوئیدها میباشد و مصرف گوجه فرنگی ارگانیک میتواند منبع دریافت آنزیم هایی مانند: لیکوپن , بتاکاروتن و لوتئین باشد , که این آنزیم ها از پوست شما در برابر اثرات نامطلوب اشعه ماورابنفش محافظت میکنند . شما میتوانید روزانه گوجه فرنگی را به سالاد های خود بیفزایید تا از خواص آن بهره ببرید.

سلامتی پوست

۲/ شکلات تیره:

شکلات تیره حاوی فلاونول میباشد(یک نوع آنتی اکسیدان میباشد) و این نوع آنتی اکسیدان در از بین بردن عواملی که سبب آسیب رساندن به پوست میشوند به شما کمک زیادی میکند.

۳/ سویا:

مصرف سویا برای سلامت پوست موثر میباشد و از آن جهت که خشکی پوست در زنانی که به یائسگی رسیده اند به وفور دیده میشود , توصیه میشود با خوردن سویا خشکی پوست خود را برطرف کنند. سویا سبب افزایش کلاژن میشود و سلامتی پوست شما را تضمین میکند.

۴/ چای سبز:

خوردن چای سبز نه تنها میتواند کالری اضافی بدن را بسوزاند بلکه وضعیت پوست شما را بهبود میبخشد زیرا حاوی ترکیبات قدرتمند مانند: کاتچین میباشد که میتواند بافت خشن پوست را درمان کند و قرمزی پوست را از بین ببرد.

 

سلامتی پوست

 

۵/ انار:

این میوه ی قرمز و آبدار دارای مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان به نام پلی فنول میباشد که جریان خون را در پوست شما تنظیم میکند و با رادیکال های آزاد که سبب آسیب رساندن به پوست میشوند مبارزه میکند.

۶/ گردو:

برای اینکه پوست شما کشش خوبی داشته باشد نیاز به اسیدهای چرب امگا۳ دارید , خوردن گردو علاوه بر اینکه سبب افزایش کشش پوست میشود تولید کلاژن را نیز افزایش میدهد و به سلامت پوست کمک میکند.

سلامتی پوست

۷/ دانه های آفتابگردان:

دانه های آفتابگردان سرشار از ویتامینEمیباشند که میتوانند خشکی پوست را برطرف کنند و به پوست شما رطوبت بخشند. به همین دلیل توصیه میشود برای سلامتی پوست دانه های آفتابگردان را به برنامه ی غذایی خود بیفزایید.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 9 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع پوست و مو , طب سنتی , گیاهان دارویی | 842 بازدید

سلامتی پوست | برای سلامتی پوست چه غذاهایی به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است