سرفه کودک / درمان های خانگی طبیعی برای سرفه در تابستان

شما درباره بیماری سرفه کودک شنیده اید، اما درباره آن چه می دانید؟سرفه یک بیماری بسیار شایع در کودک است. این بیماری می تواند عوارض جدی برای سلامت کودک باشد. در این مطلب با درمان سرفه در کودکان آشنا شوید.

 

سرفه کودک .

 

علل شایع سرفه کودک :

 • تغییرات آب و هوایی
 • آلودگی محیطی
 • سرماخوردگی
 • ذات الریه
 • سینوزیت
 • بلع چیزی

 

علائم شایع سرفه کودکان :

علائم سرفه کودک معمولا در طول زمان تغییر می کند:

دوره انکوباسیون
دوره انکوباسیون معمولا ۲ تا ۳۰ روز طول می کشد. با این حال، متوسط ​​۵ تا ۱۲ روز است. در طول دوره انکوباسیون، بیمار هیچ اختلالی ندارد.

دوره شروع
این دوره معمولا از ۳ تا ۱۴ روز به نظر می رسد، همراه با تظاهراتی مانند: تب پیشرفته است، التهاب دستگاه تنفسی موجب سرفه خشک، آبریزش بینی، عطسه و گلودرد به تدریج به سرفه تبدیل می شود.

بدترین دوره بیماری
این دوره معمولا ۱-۲ هفته طول می کشد.

 

سرفه کودک .

 

روش طبیعی برای درمان سرفه کودک :

۱٫  لیمو :

 • لیمو را در آب بریزید و یا با عسل مخلوط کنید و نوشیدنی را به کودک بدهید.

 

۲٫   نوشیدن چای :

 • یک فنجان چای گرم می تواند گلو درد نوزاد شما را تسکین دهد.
 •  چای گیاهی ملایم می تواند یک داروی موثر سرفه باشد.
 • چای گل داودی و چای نعناع انتخاب مناسب هستند.
 •  شما می توانید چند قطره عسل را به فنجان چای اضافه و میل کنید.

 

۳٫ زنجبیل :

 • زنجبیل یا چای زنجبیل را به نوزاد خود بدهید.
 •  زنجبیل می تواند خلط گلو را از بین ببرد، به طوری که کودک دیگر سرفه نمی کند.

 

۴٫  سیر :

 •  سیر میتواند سرفه را درمان کند زیرا حاوی مقدار زیادی از آلیسین است .
 • سیر یک آنتی بیوتیک طبیعی است که میتواند ویروسها و باکتریهای گلو را از بین ببرد.

 

۵٫ چای شیرین بیان :

 •  چند برش شیرین بیان را به یک فنجان آب گرم اضافه و میل کنید.
 •  این چای ضد باکتری است.
 • گلو نوزاد را خیلی سریع آرام می کند.
 • . لطفا این روش را ۲-۳ بار در روز برای به دست آوردن بهترین اثر اعمال کنید.

 

بیشتر بخوانید تا سالم یمانید :

زمان مراجعه به پزشک برای درمان سرفه

درمان سرفه با این نوشیدنی ها

 

ارسال شده در تاریخ 28 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , کودکان | 882 بازدید

سرفه کودک / درمان های خانگی طبیعی برای سرفه در تابستان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است