سردرد عصبی / راه‌های درمان سردردهای عصبی در طب سنتی

سردرد عصبی شایع‌ترین نوع سردرد در میان افراد بزرگسال است که معمولا با عنوان سردردهای استرسی شناخته می‌شود. این نوع سردرد می‌تواند باعث درد خفیف، متوسط یا شدید در ناحیه سر، گردن یا پشت چشم‌ها شود. برخی افراد سردرد تنشی را مانند حس طنابی توصیف می‌کنند که محکم دور پیشانی شان حلقه شده است.

 

سردرد عصبی .

برخی از مبتلایان به سردردهای تنشی، به جای مراجعه به پزشک، اقدام به استفاده مکرر از مسکن‌های بدون نسخه میکنند. که خود باعث نوع دیگری از سردرد می‌شود، که سردردهای ناشی از استفاده بیش از حد دارو نام دارند.

 

راه‌های درمان سردرد عصبی :

بابونه :

دم کرده ی یک قاشق سوپ خوری گل خشک بابونه در ۱۰۰ گرم آب جوش درمان مفیدی برای سردرد عصبی است.

 

بنفشه :

۵۰ گرم بنفشه خشک را در یک لیتر آب بجوشانید. دم کنید. روزی پنج فنجان میل کنید.

 

پرتقال :

وقتی سردرد شروع شد. دم کرده ی برگ پرتقال یا پوست نارنج را مصرف کنید. سردرد تسکین خواهد یافت.

 

تیول :

دم کرده ی تیول آرام بخش و خواب آور است.

 

سردرد عصبی

ریحان :

۵ تا ۱۰ گرم ریحان را که دارای ساقه، برگ و گل است. در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید. بعد آن را صاف و شیرین کنید. بعد از هر غذا یک فنجان بنوشید.

 

گلابی :

دم کرده ی برگ درخت گلابی سردرد عصبی را تسکین می دهد.

 

پیاز :

از پیاز خام به صورت رنده شده ضماد تهیه کنید. بر روی پیشانی قرار دهید. سردرد های عصبی را درمان می کند.

 

گیلاس :

وقتی دچار سردرد شدید. گیلاس را له کنید و بر روی پیشانی خود قرار دهید.

 

روغن گل سرخ :

روغن گل سرخ را بر پیشانی بمالید.

 

روغن بادام شیرین :

۱۰ تا ۱۲ قطره روغن بادام شیرین را در بینی بچکانید. برای میگرن بسیار مفید است.

 

زعفران :

زعفران را ساییده و در گلاب خالص حل کنید و بر پیشانی بمالید.

 

منبع :

دایره المعارف میوه و گیاهان دارویی به همراه انواع دمنوش های گیاهی.

 

ارسال شده در تاریخ 24 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 956 بازدید

سردرد عصبی / راه‌های درمان سردردهای عصبی در طب سنتی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است