زردچوبه چیست؟ آشنایی با خواص فوق العاده رزماری برای سلامت بدن

زردچوبه ، گاهی اوقات ادویه طلایی نامیده می شود، یک گیاه بلند است که در آسیا و آمریکای مرکزی رشد می کند.

زردچوبه که در قفسه ها و در کابینت های ادویه دیده می شود از ریشه های گیاه تهیه میشود. رنگ زرد روشن زردچوبه الهام بخش بسیاری از فرهنگ ها برای استفاده از آن به عنوان یک رنگ است. همچنین یک عنصر مهم در پودر کاری است. کپسول، چای ، پودر و عصاره ها بعضی از محصولات زردچوبه موجود در بازار هستند.

کورکومین ماده فعال در زردچوبه است و دارای خواص بیولوژیکی قوی است. طب سنتی آن را به عنوان یک عامل کاهش دهنده و بهبود دهنده درد  می داند.

 

زردچوبه

 

عوارض جانبی مثبت زردچوبه

ضد التهابی است.

بنیاد آرتروز نقل مطالعات متعددی که در مورد زردچوبه است را سبب کاهش التهاب دانسته .این توانایی ضد التهابی ممکن است موجب تشدید بیماری شود که افراد مبتلا به آرتریت در مفاصلشان احساس می کنند. این بنیاد پیشنهاد می کند که کپسول های ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم تا سه بار در روز برای تسکین التهاب استفاده شود.

 

زردچوبه

می تواند درد را کاهش دهد.

بسیاری از افراد، از جمله پزشکان ،این ادویه را به عنوان یک ضد درد در نظر می گیرند. ادویه برای کاهش درد آرتریت نیز مشهور است. مطالعات به نظر می رسد از این ادویه برای تسکین درد حمایت می کند.

 

عملکرد کبد را بهبود می بخشد.

اثر آنتی اکسیدانی زردچوبه به نظر می رسد بسیار قدرتمند است که می تواند باعث جلوگیری از آسیب کبد  شود. این می تواند خبر خوبی برای افرادی باشد که داروهای قوی برای دیابت یا سایر شرایط بهداشتی دارند که ممکن است استفاده طولانی مدت از داروها به کبد آن ها آسیب برسانند.

 

زردچوبه

 

ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند.

کورکومین به عنوان یک درمان سرطانی است. مطالعات نشان می دهد که اثر محافظتی در برابر سرطان لوزالمعده ، سرطان پروستات و میلوم چندگانه دارد .

 

می تواند به هضم شما کمک کند.

این ادویه می تواند نقش مهمی در هضم آن غذا داشته باشد.علاوه بر علت خواص آنتی اکسیدان و ضد التهابی، می تواند به هضم سالم کمک کند.

زردچوبه حتی به عنوان یک درمان برای سندرم روده تحریک پذیر نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

 

زردچوبه

 

عوارض جانبی منفی زردچوبه

می تواند معده شما را ناراحت کند.

معده را برای تولید اسید معده بیشتر تحریک می کند.

ممکن است انقباضات را تحریک کند.

شما ممکن است شنیده باشید که خوردن غذاهایی که در معرض کاری قرار دارند می تواند انقباضات را تحریک کند. اگر چه داده های بالینی کمی برای حمایت از این ادعا وجود دارد، مطالعات نشان می دهد زردچوبه می تواند علائم PMS را کاهش دهد.

می تواند باعث خونریزی شود.

مصرف زیاد آن ممکن است باعث خونریزی شود به همین علت تنها، زنان باردار باید از مکمل های زردچوبه اجتناب کنند.

 

خلاصه

ادویه طلایی سلامت سیستم ایمنی را تامین می کند، به کاهش درد کمک می کند و می تواند به هضم کمک کند.

 

 

www.healthline.com

ارسال شده در تاریخ 23 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 741 بازدید

زردچوبه چیست؟ آشنایی با خواص فوق العاده رزماری برای سلامت بدن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است