ریشه ماکا |خواص ریشه ماکا – مزایای ریشه ماکا برای بدن چیست؟

ریشه ماکا در دو دهه اخیر محبوبیت زیادی در بین مردم کسب کرده است و دلیل عمده ی آن , تأثیرات آن بر سلامت میباشد بنابراین جای تعجب نیست که چرا امروزه در بیشتر آشپزخانه ها وجود دارد.

ممکن است عده ای از افراد با خواص ریشه ماکا آشنایی نداشته باشند در این مجله قصد داریم شما را با مزایای آن آشنا سازیم.

 

ریشه ماکا

 

مزایای ریشه ماکا برای بدن چیست؟

۱/ جریان خون را بهبود میبخشد:

صرف نظر از اینکه شما یک مرد یا یک زن هستید , جریان خون در صورتی که در تعادل باشد میتواند سلامت شما را تضمین کند.
سبب بهبود جریان خون به آلت تناسلی مردان میشود در نتیجه میتواند اختلال نعوظ را رفع کند. به همین دلیل است که در بسیاری از مکمل های تقویت کننده مردانه , ریشه ماکا مورد استفاده قرار میگیرد.

۲/ باروری را افزایش میدهد:

هنگامی که سخن از باروری مردان به میان می آید , عوامل زیادی وجود دارند که میتوانند در باروری مناسب باشند ,  ماکا یکی از این موارد است و میتواند تعداد اسپرم و تحرک اسپرم ها را افزایش دهد. در صورتی که اسپرم تحرک کافی را نداشته باشد نمی تواند به تخمک برسد و زن را بارور کند که خوشبختانه ریشه ماکا میتواند این مشکل را بهبود بخشد.

 

ریشه ماکا

۳/ سیستم ایمنی را بهبود میبخشد:

یکی دیگر از توانایی های ریشه ماکا , تقویت سیستم ایمنی میباشد زیرا میتواند آنتی بادی های طبیعی را افزایش دهد.

 

۴/ فشارخون را کاهش میدهد:

فشارخون بالا میتواند تهدیدی برای زندگی باشد. ماکا میتواند جریان خون را تنظیم کند و ریشه ی ماکا حاوی پتاسیم میباشد که در تنظیم فشارخون موثر است. همچنین ریشه ی ماکا با توجه به اینکه دارای ترکیبات سازنده است میتواند تأثیرات استرس بر بدن را کاهش دهد.

 

۵/ از بزرگ شدن پروستات جلوگیری میکند:

داروهای زیادی وجود دارند که میتوانند به درمان پروستات کمک کنند اما اغلب این داروها میتوانند عوارضی را برای شما به وجود آورند. استفاده از ریشه ی ماکا یک راه طبیعی است و میتواند حجم پروستات را کاهش دهد.

ریشه ماکا

۶/ سلامت استخوان ها را ارتقا میبخشد:

استخوان یک بافت زنده میباشد و برای تغذیه نیاز به مواد مغذی دارد.
ریشه ماکا حاوی بسیاری از موادمعدنی لازم از جمله: کلسیم , منیزیم , روی , مس و فسفر است و میتواند از پوکی استخوان جلوگیری کند.

۷/ علائم یائسگی را درمان میکند:

یائسگی برای اکثر زنان ناخوشایند است زیرا همراه با گرگرفتگی , نوسانات خلقی و کاهش میل جنسی است. با این حال ریشه ماکا میتواند خلق و خو را بهبود بخشد و از اضطراب و افسردگی پیشگیری کند.

 

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 16 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 801 بازدید

ریشه ماکا |خواص ریشه ماکا – مزایای ریشه ماکا برای بدن چیست؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است