رژیم ، بهترین برنامه رژیم برای کاهش وزن را اینجا بخوانید.

بسیاری از مردم به محض این که اسم رژیم چاقی می آید. به خود می لرزند و تصور می کنند که رژیم عبارت است از کسر غذا تا حدی که بدن از وزن معمولی و لازم خود نیز کمتر شود. بعضی خیال می کنند که رژیم عبارت است از خوردن چند دانه قرص یا شربت تلخی که اشتها را کم کند. در حالی که اصلا چنین نیست. رژیم عبارت است از تعادل غذای روزانه و آن کس که رعایت رژیم روزانه را می کند. نه تنها سلامت خود را از دست نمی دهد. بلکه همیشه شاداب و سرزنده است.به طور خلاصه رژیم هنر خوب تغذیه کردن می باشد.

 

رژیم چاقی

 

این چند نکته را درباره رژیم خوب به خاطر بسپارید.

  • در محیطی آرام بخش غذا را آهسته بخورید.
  • در هر غذا از پروتئین های درجه یک بچشید و بخورید.
  • مصرف هیدرات دو کربن ها( مواد نشاسته ای وقندی ) را به حداقل برسانید.
  • سعی کنید غذا را بیشتر بجوید. عمل جویدن غذا اجازه می دهد که به مرکز سیری که در هیپوتالاموس قرار گرفته است علامتی بدهد. اعلام کند که گرسنگی برطرف شده و شما بیش از حد نخورید.
  • صبحانه را با یک لیوان آب میوه تازه شروع کنید. نیم ساعت قبل از شام یک لیوان آب میوه یا سبزی یا گوجه فرنگی بنوشید و استراحت کنید. از سالاد سبزی ها استفاده کنید.
  • از گوشت های سرخ شده بپرهیزید. از سبزی هایی مانند کاهو، شاهی، کاسنی و کاهو پیچ درغ نکنید. گوشت و ماهی وقتی با سالاد سبزی ها که با روغن مایع نباتی تهیه شده باشد. همراه شود متابولیسم بازال را بیدار کرده و شما را از اضافی وزن راحت می کند. بدون اینکه از گرسنگی رنج ببرید.

 

به این سه صورت غذا توجه کنید.

  • ده دقیقه قبل از صبحانه مخمر آبجو، کی لیوان آب پرتقال، دو قاشق سوپ خوری پنیر سفید با کمی عسل میل نمایید.
  • ده دقیقه قبل از غذا مخمر آبجو، ماهی بی چربی کباب شده با گوجه فرنگی، سالاد و شاهی آبی همراه با روغن مایه میل کنید.
  • ده دقیقه قبل از شام مخمر آبجو و یک کاسه پر سالاد کاهو که چاشنی آن روغن زیتون باشد.

 

ارسال شده در تاریخ ۱۶ تیر ۱۳۹۷ توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 354 بازدید

رژیم ، بهترین برنامه رژیم برای کاهش وزن را اینجا بخوانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است