رژیم ، بهترین برنامه رژیم برای کاهش وزن را اینجا بخوانید.

بسیاری از مردم به محض این که اسم رژیم چاقی می آید. به خود می لرزند و تصور می کنند که رژیم عبارت است از کسر غذا تا حدی که بدن از وزن معمولی و لازم خود نیز کمتر شود. بعضی خیال می کنند که رژیم عبارت است از خوردن چند دانه قرص یا شربت تلخی که اشتها را کم کند. در حالی که اصلا چنین نیست. رژیم عبارت است از تعادل غذای روزانه و آن کس که رعایت رژیم روزانه را می کند. نه تنها سلامت خود را از دست نمی دهد. بلکه همیشه شاداب و سرزنده است.به طور خلاصه رژیم هنر خوب تغذیه کردن می باشد.

 

رژیم چاقی

 

بسیاری از مردم به محض این که اسم رژیم چاقی می آید. به خود می لرزند و تصور می کنند که رژیم عبارت است از کسر غذا تا حدی که بدن از وزن معمولی و لازم خود نیز کمتر شود. بعضی خیال می کنند که رژیم عبارت است از خوردن چند دانه قرص یا شربت تلخی که اشتها را کم کند. در حالی که اصلا چنین نیست. رژیم عبارت است از تعادل غذای روزانه و آن کس که رعایت رژیم روزانه را می کند. نه تنها سلامت خود را از دست نمی دهد. بلکه همیشه شاداب و سرزنده است.به طور خلاصه رژیم هنر خوب تغذیه کردن می باشد.

در صورت رعایت نکات کلیدی زیر حتما کاهش وزن پایدار خواهید داشت:

۱- در محیطی آرام بخش غذا را آهسته بخورید.

۲-  در هر غذا از پروتئین های درجه یک بچشید و بخورید.

۳- مصرف هیدرات دو کربن ها( مواد نشاسته ای وقندی ) را به حداقل برسانید.

۴- سعی کنید غذا را بیشتر بجوید. عمل جویدن غذا اجازه می دهد که به مرکز سیری که در هیپوتالاموس قرار گرفته است علامتی بدهد. اعلام کند که گرسنگی برطرف شده و شما بیش از حد نخورید.

۵- صبحانه را با یک لیوان آب میوه تازه شروع کنید. نیم ساعت قبل از شام یک لیوان آب میوه یا سبزی یا گوجه فرنگی بنوشید و استراحت کنید. از سالاد سبزی ها استفاده کنید.

۶- از گوشت های سرخ شده بپرهیزید. از سبزی هایی مانند کاهو، شاهی، کاسنی و کاهو پیچ درغ نکنید. گوشت و ماهی وقتی با سالاد سبزی ها که با روغن مایع نباتی تهیه شده باشد. همراه شود متابولیسم بازال را بیدار کرده و شما را از اضافی وزن راحت می کند. بدون اینکه از گرسنگی رنج ببرید.

۷- هر چیزی که از دانه های سفید ساخته شود موجب افزایش وزن شما خواهد شد زیرا بخش زیادی از آن از کربوهیدرات ساخته شده که سریعا هضم می شوند و قند بالایی دارند همچنین احساس رضایت و سیری را در شما ایجاد نمی کنند. این کالری های مضر مخالف چیزهایی هستند که باید مصرف کنید تا سریعا وزن خود را کاهش دهید.

۸- فلفل قرمز به کنترل چاقی و کاهش وزن کمک می کند. کپسایسین موجود در فلفل موجب سوختن چربی شده و انرژی را افزایش می دهد.فلفل قرمز می تواند هضم را نیز تحریک کند.

۹- در حالی که برخی از مربیان تغذیه و ورزش ممکن است این روش را به عنوان بهترین گزینه معرفی نکنند، اما اگر شما در حال تلاش برای کاهش وزن هستید، کافئین انرژی اضافی را به شما می دهد و باعث می شود که شما طولانی تر تمرین کنید و در هر تمرین مقدار کالری بیشتری بسوزانید.

۱۰- مصرف عسل با لیمو نیز برای کاهش وزن توصیه می گردد. عسل با لیمو و آب گرم راه خوبی برای شروع روز است. عسل نقش مهمی در کاهش وزن سریع و مداوای طبیعی دارد.

۱۱- مصرف شیک Shake پروتئین قبل از خواب می تواند متابولیسم را افزایش دهد. با توجه به مطالعه دانشگاه ایالتی فلوریدا پژوهشگران دریافتند مردانی که میان وعده شبانه حاوی ۳۰ گرم پروتئین داشتند نسبت به افرادی که چیزی نخورده بودند، در روز بعد نرخ متابولیسم بالاتری داشتند. پروتئین نسبت به کربوهیدرات و چربی، حرارت بیشتری تولید می کند یعنی سیستم  بدن شما برای هضمش کالری بیشتری می سوزاند.

۱۲- چای سبز ماده ای طبیعی برای رسیدن به لاغری می باشد. چای سبز غنی از پلی فنول های است که برای سلامتی مفید هستند. چای سبز موجب کاهش جذب جذب چربی و افزایش توانایی بدن برای استفاده از چربی باعث کاهش وزن می شود.

۱۳- یک پژوهش جدید و قابل توجه که در مجله دیابت منتشر شده نشان میدهد که خاموش کردن تهویه هوا یا کاهش دما در زمستان می تواند هنگام خواب به چربی شکم حمله کند. دماهای سردتر به شکل قابا توجهی ذخایر چربی های قهوه ای بدن را افزایش می دهد(چربی که به کاهش وزن شما کمک می کند). شرکت کنندگان چندین هفته در اتاق خواب هایی با دمای متفاوت خوابیدند: دمای طبیعی ۲۲ درجه ، دمای سرد ۱۷ درجه و دمای گرم ۲۵ درجه. بعد ازچهار هفته خوابیدن در دمای ۱۷ درجه مردان اغلب حجم چربی قهوه ای شان دو برابر شده بود. ( و  این یعنی چربی شکمی شان کاهش یافته بود. )

۱۴-  مصرف سرکه سیب برای کاهش کلسترول موثربوده. استفاده از سرکه در دراز مدت باعث کاهش وزن و مقابله با بیماری دیابت می شود. همچنین به جلوگیری از انباشت چربی و کاهش وزن در بدن کمک می کند.

۱۵-برای کاهش وزن تمام نورها را هنگام خواب خاموش نمایید.قرار گرفتن در معرض نور در شب نه تنها شانس یک خواب عمیق را از شما می گیرد بلکه بر اساس مطالعه جدید که در مجله اپیدمیولوژی آمریکا منتشر شده، می تواند باعث افزایش وزن شود. افراد مورد مطالعه در تاریک ترین اتاق ۲۱ درصد نسبت به افرادی که در روشن ترین اتاق به خواب می رفتند، کمتر اضافه وزن پیدا کردند.

۱۶-مطالعه ای که اخیرا در مورد مشکلات بی خوابی انجام شده نشان داده است که فقط یک چهارم مقداری که در یک ران مرغ بدون پوست یا ۷۵ گرم بوقلمون بدون چربی یافت می شود کافیست تا میزان خواب عمیق شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد که معنی آن از دست دادن آسان تر  وزن  است.

 

 

به این سه صورت غذا توجه کنید.

ده دقیقه قبل از صبحانه مخمر آبجو،یک لیوان آب پرتقال، دو قاشق سوپ خوری پنیر سفید با کمی عسل میل نمایید.

ده دقیقه قبل از غذا مخمر آبجو، ماهی بی چربی کباب شده با گوجه فرنگی، سالاد و شاهی آبی همراه با روغن مایه میل کنید.

ده دقیقه قبل از شام مخمر آبجو و یک کاسه پر سالاد کاهو که چاشنی آن روغن زیتون باشد.

 

ارسال شده در تاریخ 7 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 815 بازدید

رژیم ، بهترین برنامه رژیم برای کاهش وزن را اینجا بخوانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است