روغن ضروری برای مو / معرفی ۷ روغن ضروری برای مو

روغن ضروری برای مو اغلب به عنوان مواد تشکیل دهنده معجزه شناخته می شود، روغن آرگن و روغن نارگیل زیبایی های  طبیعی را به ارمغان می آورند، پس از آزمایش های دقیق  ما ۷ روغن ضروری برای مو  را برای شما انتخاب کردیم تا موهای شما را تمیز و زببا کند.

 

روغن ضروری برای مو

 

معرفی ۷ روغن ضروری برای مو :

روغن زیتون

روغن زیتون یکی از اسانس های مورد علاقه ما است. این عصاره طبیعی گیاهی سبک وزن است که باعث می شود مو براق و  سالم باشد.

 

روغن ضروری برای مو

 

روغن جوجوبا

پوست سر به طور طبیعی روغن ها را برای جوان سازی و پاک کردن مو تولید می کند، اما متأسفانه این فرآیند می تواند موهایتان را چرب کند. روغن جوجوبا یک راه حل عالی برای کاهش چربی مو است. خواص روغن های طبیعی بدن شما را تقلید می کند و چربی پوست سر را کاهش میدهد. روغن جوجوبا نه تنها رطوبت عمیق ارائه می دهد، بلکه همچنین به عنوان یک پاک کننده پوست و راه حل درمان شوره سر عمل می کند.

 

 

روغن بادام 

اگر موهای شما تمایل به خشک شدن دارد، بادام می تواند به شما برای افزایش رطوبت بسیار کمک کند.

 

روغن ضروری برای مو.

 

روغن آووکادو

روغن آووکادو غنی از ویتامین های A، D، E و B6 است، به این معنی است که برای موهای خشک فوق العاده است. اسیدهای چرب موجود در این روغن میتواند به پوست و مو نفوذ کنند و آن را تقویت کند و یک درخشش عمیق را به وجود آورند.

 

 

روغن گلرنگ 

روغن گلرنگ یک انتخاب عالی برای کسانی است که از پوست خشک رنج می برند یا مستعد ابتلا به شوره سر هستند. روغن گلرنگ دارای امگا ۶ است و عمیقا در پوست سر نفوذ می کند تا آلودگی هایی که می توانند پوست را تحریک کنند را از بین ببرد. روغن گلرنگ نیز در مقایسه با برخی از همتایانش بسیار مقرون به صرفه است.

 

روغن ضروری برای مو

 

روغن رزماری

این روغن دارای ویژگی های ضد قارچ طبیعی است و کمک می کند تا پوست خود را از ناخالصی پاک کنید.

 

روغن آملا :

روغن آملا در سراسر جهان بسیار دوست داشتنی است و به خوبی در سراسر انواع مو کار می کند. این یک انتخاب عالی برای تمیز کردن پوست سر است که به نوبه خود باعث رشد مو می شود.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : .journal.umaoils.com

ارسال شده در تاریخ 28 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , طب سنتی | 818 بازدید

روغن ضروری برای مو / معرفی ۷ روغن ضروری برای مو
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است