روغن درخت چای / مشکلات پوستی را با روغن درخت چای درمان کنید.

روغن درخت چای که بومی استرالیا است. دارای ویژگی های ضد التهابی، ضد عفونی کننده، ضد میکروبی و ضد باکتریایی طبیعی است که می تواند در درمان بسیاری از مشکلات پوستی کمک کند.

 

روغن درخت چای

 

مشکلات پوستی را با روغن درخت چای درمان کنید :

۱٫ آکنه :

روغن درخت چای حاوی ترکیبات ضد باکتری و ضد قارچی است که به عنوان درمان طبیعی برای آکنه کار می کند .  قرمزی و التهاب را با نفوذ عمیق به پوست رفع میکند. روغن درخت چای دارای خاصیت ضدعفونی  کننده منافذ جوش و سایر لکه ها است. چند قطره روغن درخت چای را با یک قاشق چای خوری زعفران مخلوط کنید و سپس مخلوط را روی پوستتان ۱-۲ بار در روز استفاده کنید.

 

 

۲٫ اگزما :

اگزما می تواند باعث خارش، خشکی، بثورات شدید و حتی تاول زدن پوست شود. ترکیبات آنتی سپتیک و ضد باکتریایی روغن چای می توانند به کاهش اگزما و کاهش قرمزی و تحریک کمک کنند. مخلوط ۲۰ قطره روغن درخت چای با ۱/۲ فنجان روغن نارگیل برای ایجاد پماد طبیعی اگزما مفید است. مخلوط را در مناطق آسیب دیده دو بار در روز اعمال کنید.

 

روغن دخت چای.

 

۳٫ زگیل :

توانایی های ضد ویروسی و ضد عفونی کننده روغن چوب چای آن را به عنوان درمان مناسب طبیعی برای مبارزه با ویروس که باعث زگیل می شود. تبدیل کرده است. این روغن شامل یک ماده ضد میکروبی شناخته شده به عنوان terpinen-4 که ​​با زگیل ناشی از ویروس HPV مبارزه میکند. روغن درخت چای زگیل را از بین می برد، یک قطره روغن خالص را به زگیل تزریق کنید، یک باند را روی آن قرار دهید و آن را در یک شب نگه دارید. منطقه را صبح را تمیز کنید.

 

 

۴٫ جوش :

خواص ضد میکروبی این روغن  می تواند به بدن کمک کند که عفونت استاف را درگیر کند . به سادگی یک توپ پنبه را به مخلوط روغن درخت چای و روغن بادام بخوابانید، سپس دارو را چندین بار در روز بر جوش اعمال کنید.

 

روغن درخت چای

۵٫ کاهش عفونت :

روغن چای می تواند به عنوان یک پماد قوی برای کاهش عفونت عمل کند . منطقه ی آسیب دیده را با آب و پراکسید هیدروژن تمیز کنید، سپس ۲ قطره روغن درخت چای و روغن اسطوخودوس را رقیق کنید. مخلوط را روی منطقه بگذارید و با باند بپوشانید.سپس صبح منطقه را تمیز کنید.

 

 

۶٫ پسوریازیس :

پسوریازیس باعث تحریک پوست می شود که می تواند دردناک باشد. روغن چای طبیعی ضد التهاب است که می تواند علائم پسوریازیس را تسکین دهد و از گسترش آن جلوگیری کند. ۱۰ قطره روغن درخت چای را با ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ذوب شده مخلوط کنید. مخلوط را به مناطق آسیب دیده ۲-۳ بار در روز اعمال کنید.

 

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : davidwolfe.com

ارسال شده در تاریخ 28 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , داروها , طب سنتی , گیاهان دارویی | 789 بازدید

روغن درخت چای / مشکلات پوستی را با روغن درخت چای درمان کنید.
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است