رفلکسولوژی یا ماساژ پا چگونه است ؟ مزایای رفلکسولوژی چیست؟

رفلکسولوژی یا ماساژ پا روشی میباشد که میتواند در افزایش سلامت شما موثر باشد. از آنجایی که پاهای شما در طول زندگی تحت فشار زیادی قرار میگیرند ,ماساژ پا میتواند به سلامت پا و ارگان های دیگر کمک کند.

 

رفلکسولوژی.

 

مزایای رفلکسولوژی چیست؟

۱/ فشارخون را کنترل میکند:

شواهدی وجود دارند که نشان میدهند در صورتی که ماساژ پا به طور منظم انجام شود میتواند فشارخون را کاهش دهد.

 

رفلکسولوژی

 

۲/ حساسیت های عصبی را بهبود میبخشد:

به نظر میرسد که ماساژ پا در افرادی که عملکرد عصبی در آنها کاهش یافته است موثر است. به عنوان مثال افرادی که مبتلا به فشارخون بالا هستند و یا دیابت دارند ممکن است عوارض ناشی از نورپاتی را تجربه کنند که منجر به از دست دادن احساس در مناطق مختلف بدن به ویژه پاها و سینه ها میشود. رفلکسولوژی میتواند به بهبود گردش خون در این مناطق کمک کند و موجب بهبود حساسیت های عصبی شود.

 

۳/ گردش خون را بهبود میبخشد:

یکی از شناخته شده ترین مزایای ماساژ پا , توانایی آن در بهبود جریان خون میباشد هنگامی که گردش خون بهبود یابد اکسیژن بیشتری به سلول ها میرسد که در سلامتی شما موثر است.

۴/ به خواب بهتر کمک میکند:

یکی دیگر از مزایای رفلکسولوژی مدیریت خواب و کمک به بازگرداندن ریتم طبیعی خواب میباشد.

 

رفلکسولوژی

 

۵/ میگرن و سردرد را درمان میکند:

میلیون ها نفر در سراسر جهان از سردرد و میگرن رنج میبرند و اغلب برای تسکین این درد به داروها نیاز دارند. این داروها میتوانند عوارض جانبی زیادی را به همراه داشته باشند. اغلب سردردها و میگرن ها به علت فشارهای شدید و یا کمبود خواب رخ میدهند که رفلکسولوژی پا میتواند به کاهش درد ناشی از میگرن کمک کند و موجب آرامش شود.

 

۶/ آرتروز را درمان میکند:

توصیه میشود افرادی که مبتلا به آرتروز هستند رفلکسولوژی را انجام دهند. رفلکسولوژی به کاهش درد کمک میکند و افرادی که به طور منظم از رفلکسولوژی استفاده میکنند تا ۴۰درصد علائم آرتروز در آنها کاهش می یابد و نیاز کمتری به دارو دارند.

 

رفلکسولوژی

 

۷/ برای افسردگی مفید است:

افسردگی ناشی از عدم تعادل انتقال دهنده های عصبی میباشد. ماساژپا و یا رفلکسولوژی در صورتی که دوبار در هفته انجام شود میتواند به بهبود افسردگی کمک کند.

۸/ سینوزیت را درمان میکند:

ماساژ پا میتواند به کاهش علائم سینوزیت کمک کند و به شما این امکان را میدهد که راحت تر نفس بکشید و مجبور نباشید همیشه دارو استفاده کنید.

رفلکسولوژی
۹/ تورم پا را کاهش میدهد:

پا میتواند به دلایل مختلفی مانند: فشارخون بالا , نارسایی قلبی , بیماری کلیوی و حتی حاملگی متورم شود. رفلکسولوژی در صورتی که به صورت منظم انجام شود میتواند به بهبود گردش خون کمک کند و موجب کاهش تورم شود.

 

۱۰/ علائمPMS را کاهش میدهد:

بسیاری از زنان علائم PMS را قبل از دوره قاعدگی خود تجربه میکنند که با اختلالات عاطفی , تحریک پذیری و خستگی مواجه میشوند. رفلکسولوژی در کاهش شدت و درد علائم ناشی از PMSموثر است.

در حال حاضر شما با مزایای رفلکسولوژی آشنا شدید و باید بدانید رفلکسولوژی بیشتر از یک علم است و نیاز به مطالعه و تمرین دارد. شما در صورتی که تصمیم به انجام ماساژ پا گرفته اید میتوانید از یک متخصص بهداشت و روان بخواهید تا در انجام این تمرین شما را یاری کند.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 12 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , سلامتی | 744 بازدید

رفلکسولوژی یا ماساژ پا چگونه است ؟ مزایای رفلکسولوژی چیست؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است