رفع موی زائد / حذف موهای زائد در عرض ۲ دقیقه (راه حل ساده طبیعی)

هر بخش بدن ما نیاز خاصی را بر عهده دارد . و از آنجایی که تابستان است و بیشتر اندام ها درمعرض دید و لخت است ، مراقبت از آنها بسیار مهم است و آنها را باید صورت تمیز و بدون مو نگهداری کرد. با این حال، تراشیدن یا رفتن به سالن تنها گزینه ای برای رفع موی زائد نیست.

چند راه حل طبیعی وجود دارد که می تواند به شما در رفع موی زائد کمک کند تا موهای ناخواسته را از بین ببرید. در این مطلب به شما می گوییم که چگونه می توانید موهای زائد را فقط در دو دقیقه با این درمان خانگی ساده حذف کنید.

 

رفع موی زائد .

رفع موی زائد در عرض ۲ دقیقه :

عناصر مورد نیاز :

 • ۲ فنجان شکر
 • ۱/۴ فنجان آب لیمو
 • ۱/۴ فنجان آب
 • ۱/۴ فنجان عسل

 

طریقه استفاده :

 1. یک کاسه آب بگیرید. آن را روی شعله قرار دهید و اجازه دهید آب جوش بیاید.
 2. پس از شروع به جوشیدن، مواد دیگر را به آن اضافه و خوب مخلوط کنید.
 3. اجازه دهید مواد تشکیل دهنده برای حدود نیم ساعت در شعله پایین جوش بخورند.
 4. هنگامی که محلول قهوه ای شد و قوام آن ضخیم شد. ، آن را از روی شعله بردارید و سرد کنید.
 5.  زیر بغل یا اندام مورد نظر خود را با آب بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید.
 6.  یک قاشق تخت بردارید و این مخلوط را به صورت یکنواخت بر روی ناحیه مورد نظر خود بکشید. اطمینان حاصل کنید که یک لایه نازکی را اعمال کنید زیرا یک لایه ضخیم می تواند روند را خراب کند.
 7. اجازه دهید مخلوط سفت شود.
 8. سپس آن را پاک کنید.
 9. بسیار مهم است که باقی مانده موم با آب و صابون تمیز شود. پس از خشک شدن پودر، یک مرطوب کننده سبک را برای حفظ نرمی پوست خود اعمال کنید.

 

رفع موی زائد .

چند نکته :

 •  قبل از اینکه این کار را انجام دهید، بسیار مهم است که تست  را انجام دهید.
 • ابتدا موم را در قسمت کوچکی از پوست قرار دهید. اگر آلرژی ایجاد نکند، می توانید آن را  اعمال کنید.
 •  شما می توانید این مخلوط را در یک مکان خنک نگهداری کنید و هر زمان که بخواهید از آن استفاده کنید، می توانید آن را دوباره گرم کنید و دوباره استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

پیشگیری از ایجاد موی زیر پوستی

لیزر موی زائد / آیا لیزر موی زائد باعث سرطان می شود.

ارسال شده در تاریخ 9 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو | 5,140 بازدید

رفع موی زائد / حذف موهای زائد در عرض ۲ دقیقه (راه حل ساده طبیعی)
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است