رفع لخته شدن خون | برای رفع لخته شدن خون چکاری انجام دهیم؟

رفع لخته شدن خون : خون یک مایع ضروری است که مواد مغذی و اکسیژن را به ارگان های بدن عرضه میکند , انتقال ناکافی خون به هر بخش از بدن باعث به وجود آمدن مشکلاتی خواهد شد.

هنگامی که لخته های خونی تشکیل شوند مشکلات جدی برای سلامتی به وجود می آید و خون نمیتواند از گردش مناسبی برخوردار باشد و خطر ابتلا به برخی بیماری ها مانند سکته مغزی افزایش می یابد.

رفع لخته شدن خون

 

علل لخته شدن خون چیست؟

▪️کم خونی

▪️مشکلات قلبی عروقی

▪️صدمات داخلی

▪️فشارخون بالا

▪️چاقی

▪️و…

برای رفع لخته شدن خون چه کاری انجام دهیم؟

۱/ دانه های کتان:

این دانه ها یک مخزن از موادمعدنی مختلف و اسیدهای چرب امگا۶میباشد که میتواند باعث رفع لخته شدن خون شوند. شما میتوانید روزانه تعداد کمی از دانه های کتان را برای بهبود گردش خون مورد استفاده قرار دهید , علاوه بر این شما میتوانید این دانه ها را به سالادهایتان اضافه کنید تا حداکثر مزایا را دریافت کنید. توجه داشته باشید در مصرف دانه های کتان اعتدال را رعایت کنید تا از اثرات نامطلوب آن جلوگیری کنید.

 

رفع لخته شدن خون

۲/ پودر زردچوبه:

زردچوبه یک نیروگاه کورکومین میباشد که میتواند از لخته شدن خون جلوگیری کند. مطالعات نشان میدهند کورکومین میتواند از شدت درد ناشی از لخته شدن خون بکاهد. کافی است یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به یک لیوان شیر گرم بیفزایید و این ترکیب را برای رفع لخته شدن خون بنوشید.

 

۳/ دانه های چیا:

شما میتوانید روزانه در رژیم غذایی خود از دانه های چیا استفاده کنید زیرا دانه های چیا میتوانند مقدار زیادی اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب امگا۳ را در اختیار بدن قرار دهند , این دو جز میتوانند باعث رفع لخته شدن خون شوند.

 

رفع لخته شدن خون

۴/ چای دارچین:

دارچین بخش مهمی از داروهای سنتی مختلف برای درمان برخی بیماری ها را تشکیل میدهد. شما میتوانید با مصرف چای دارچین گردش خونتان را بهبود بخشید تا از لخته شدن خون جلوگیری شود اما از مصرف زیاد دارچین خودداری کنید زیرا ممکن است موجب تهوع و یا آسیب به کلیه ها شود.

 

رفع لخته شدن خون
۵/ پیاز ارگانیک:

متخصصان تغذیه به افرادی که دچار مشکلات قلبی عروقی شده اند توصیه میکنند به همراه هر وعده غذایی پیاز مصرف کنند زیرا به خون این اجازه را میدهد که بدون هیچ مانعی حرکت کند. همچنین شما اگر طعم پیاز را نمیپسندید میتوانید پیاز را به سالاد اضافه کنید تا کمتر بو و مزه ی آن را حس کنید و سپس میل کنید.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 26 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , طب سنتی | 715 بازدید

رفع لخته شدن خون | برای رفع لخته شدن خون چکاری انجام دهیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است