رفع سرفه _ برای رفع سرفه چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

رفع سرفه _ با سرد شدن هوا بیشتر افراد در معرض سرفه قرار میگیرند و برای رفع این مشکل از داروهایی استفاده میکنند تا به بهبودی برسند. اما باید بدانید این داروها هر چند ممکن است به بهبود و رفع سرفه کمک کنند اما دارای عوارضی میباشند. پیشنهاد میشود از برخی مواد طبیعی برای رفع سرفه استفاده کنید تا بدون هیچ گونه عوارضی به بهبودی برسید. در ادامه به معرفی این مواد طبیعی خواهیم پرداخت:

 

رفع سرفه .

برای رفع سرفه چه کارهایی انجام دهیم؟

۱/ عسل:

قرن هاست که از عسل برای درمان انواع بیماری ها استفاده میشود. عسل میتواند به درمان علائم سرفه کمک کند. برای استفاده از این روش کافیست دو قاشق چای خوری عسل را با مقداری آب گرم ترکیب کنید و سپس کمی آبلیمو به آن بیفزایید و برای بهبود و رفع سرفه این ترکیب را بنوشید.

۲/ چای زنجبیل:

چای زنجبیل یک گزینه ی عالی برای رفع سرفه میباشد. زنجبیل دارای خواص ضد التهابی قوی میباشد که میتواند به کاهش التهاب کمک کند و موجب رفع سرفه شود. شما میتوانید کمی زنجبیل تازه را رنده کنید و به آب گرم بیفزایید و در صورت تمایل مقداری عسل به آن بیفزایید و درون یخچال بگذارید , زمانی که دچار سرفه های مداوم میشوید از این ترکیب استفاده کنید.

رفع سرفه

۳/ زردچوبه و شیر:

قرن هاست که از زردچوبه در هند و چین برای درمان بیماری ها استفاده میشود و این ادویه روز به روز محبوبیت بیشتری را در بین مردم کسب میکند و اصلا جای تعجب نیست زیرا زردچوبه دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی میباشد که میتواند به درمان انواع بیماری ها از جمله درمان سرفه کمک کند. شما میتوانید کمی زردچوبه را به شیر بیفزایید و میل کنید.

 

۴/ سیر خام:

سیر دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی میباشد که میتواند بر دستگاه تنفس فوقانی تأثیر مثبت بگذارد. همچنین سیر یک منبع غنی از گوگرد میباشد که میتواند به درمان و رفع سرفه کمک کند. کافی است مقدار کمی سیر را در دهان خود قرار دهید و کمی از آن را بخورید , اما اگر نمی توانید طعم سیر را تحمل کنید پیشنهاد میشود سیر را در کمی عسل قرار دهید و سپس میل کنید تا تحمل طعم آن برایتان آسان تر شود.

رفع سرفه

۵/ ژل آلوئه ورا:

ژل آلوئه ورا یکی دیگر از گزینه های درمان سرفه میباشد و میتواند به رفع گلودرد نیز کمک کند.
مقداری ژل آلوئه ورا را به مخلوط آب و عسل بیفزایید و چند ساعت درون یخچال قرار دهید در طول روز به عنوان نوشیدنی برای رفع سرفه استفاده کنید.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 29 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,331 بازدید

رفع سرفه _ برای رفع سرفه چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است