رفع جوش / با محلول های طبیعی جوش های خود را در یک شب از بین ببرید.

جوش صورت یک ناراحتی پوستی آزار دهنده است. جوش های صورت دارای انواع مختلفی از جمله جوش سر سیاه، جوش سر سفید، جوش هورمونی و… هستند. در این مطلب نکاتی را برای رفع جوش برایتان آورده ایم.

اکثریت افراد در معرض جوش یا آکنه هستند، اما سینه، گردن، شانه ها و قسمت بالای پشت نیز معمولا بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند.برآورد شده است که تقریبا ۳۰ درصد از نوجوانان از آکنه رنج می برند.

 

رفع جوش .

محلول های طبیعی برای رفع جوش :

۱٫ سرکه  سیب :

سرکه سیب کمک می کند سطح pH پوست شما را متعادل سازد و باعث می شود که میکروب ها شکوفا شوند.

  • پس از تمیز کردن چهره خود صورت را  خشک کنید.
  • سرکه سیب را با آب به نسبت ۱ به ۳ مخلوط کنید.
  • یک توپ پنبه ای را به مخلوط آغشته کنید و آن را روی ناحیه های پوست آسیب دیده خود قرار دهید.
  • ۱۰-۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس با آب بشویید.

 

۲٫ دارچین و عسل :

دارچین تند و عسل چسبناک است. اما ترکیبی از این مواد به شما در رفع جوش کمک می کند تا به طور طبیعی آکنه را از بین ببرید. دارچین با خواص ضد میکروبی آن می تواند از نفوذ باکتری ها  به منافذ پوست جلوگیری کند. از سوی دیگر، عسل یک آنتی بیوتیک طبیعی است که می تواند سریعا روند بهبود شما را سریع کند.

  •  ۱ قاشق چایخوری پودر دارچین با ۲ قاشق غذاخوری عسل را مخلوط کنید.
  • این مخلوط را روی صورت قرار دهید و ۱۵ دقیقه صبر کنید.
  • سپس بطور کامل آن را بشویید و خشک کنید.
  • این روال را ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید.

 

۳٫  مکعب های یخ :

مکعب های یخ می تواند به کاهش تورم کمک کند .

  • یک مکعب یخ را بردارید و آن را در یک سواب پنبه قرار دهید، سپس آن را به مدت چند ثانیه در روی پوست  قرار دهید.

۴٫ گوجه فرنگی :

گوجه فرنگی ها به دلیل خواص آنتی اکسیدانی نیز دارای ویتامین A، C و K هستند. این خواص می توانند جوش ها را خشک کنند. گوجه فرنگی با محتوای آب زیاد، پوست را مرطوب می کند. حتی گوجه فرنگی ها به جلوگیری از چین و چروک زودرس و خطوط ریز کمک می کنند.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

بهترین ترین درمان جوش های سرسیاه همراه با آموزش ماسک

  انواع جوش های ناحیه پشت و درمان

ارسال شده در تاریخ 4 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زیبایی | 1,884 بازدید

رفع جوش / با محلول های طبیعی جوش های خود را در یک شب از بین ببرید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است