رفع بوی بدن | چگونه می توانیم بوی بد بدن را رفع کنیم؟

رفع بوی بدن :
بدن همه ی افراد بزرگسال گاهی اوقات دچار بوی نامطبوعی میشود و هیچکس نیست که بتواند ادعا کند هیچگاه بوی بدن را تجربه نکرده است. کودکان اغلب دچار بوی بدن نمی شوند زیرا بوی بدن به وسیله ی هورمون هایی که در دوران بلوغ تولید میشوند ایجاد میشود.

 

رفع بوی بدن .

اما نگران نباشید داروهای خانگی وجود دارند که میتوانند به شما در رفع بوی بدن کمک کنند.

رفع بوی بدن :

۱/ روغن اسطوخودوس استفاده کنید:

روغن اسطوخودوس به طور موثری میتواند بوی بدن را کاهش دهد. شما میتوانید چند قطره روغن اسطوخودوس به وان حمام اضافه کنید و درون آن قرار بگیرید. دقت داشته باشید بعضی افراد به روغن اسطوخودوس آلرژی دارند در ابتدا از عدم حساست خود مطمئن شوید و سپس از این روش استفاده کنید.

 

رفع بوی بدن

۲/ از فواید لیمو بهره ببرید:

آب لیمو تازه میتواند به رفع بوی بدن کمک کند زیرا حالت اسیدی دارد و میتواند رشد باکتری ها را دشوار کند. شما میتوانید چند دقیقه قبل از حمام چند عدد لیمو را برش بزنید و به قسمت هایی از بدن که دچار بوی بد میشوند بمالید.

 

رفع بوی بدن

 

۳/ روغن نخودفرنگی:

روغن نخودفرنگی اسانس دیگری است که میتواند به رفع بوی بدن کمک کند زیرا قادر است رشد باکتری ها را متوقف کند کافی است این روغن را بر قسمت هایی از بدن که دچار بوی بد هستند بمالید.

 

۴/ چای سبز بخورید:

همه ی ما از فواید چای سبز و مزایای آن برای سلامتی آگاهی داریم. اما آیا میدانید چای سبز بوی بدن را کاهش میدهد؟ چای سبز میتواند سموم را از بدن رفع کند و موجب کاهش عرق شود به همین دلیل یکی از درمان های موثر برای رفع بوی بدن میباشد.

رفع بوی بدن
۵/ رزماری:

رزماری گیاهی است که دارای خواص ضد باکتریایی میباشد و میتواند رشد باکتری ها را متوقف کند. شما میتوانید چند قطره روغن رزماری را به صورت مستقیم به مناطقی از بدن که در معرض بوی بد هستند بمالید.

 

۶/ سرکه سیب:

سرکه سیب یکی از داروهای مورد استفاده در منزل برای رفع بوی بدن میباشد زیرا میتواندPHسطح پوست را تغییر دهد. شما میتوانید قبل از اینکه به حمام بروید کمی سرکه سیب را با آب مخلوط کنید تا رقیق شود و سپس به بدن خود بمالید.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 26 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع پوست و مو , طب سنتی , گیاهان دارویی | 703 بازدید

رفع بوی بدن | چگونه می توانیم بوی بد بدن را رفع کنیم؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است