راه های کنترل دیابت | چگونه میتوانیم دیابت را کنترل کنیم؟

راه های کنترل دیابت  _ دیابت یک بیماری مزمن است و زمانی اتفاق می افتد که قند خون شما غیرقابل کنترل شود. دیابت امروزه به یک مشکل جدی تبدیل شده است و میتواند جوانان و یا افراد مسن را تحت تأثیر قرار دهد.

راه های کنترل دیابت.
انواع دیابت چیست؟

دیابت نوع ۱ :
(در این وضعیت بدن شما انسولین تولید نمی کند).

دیابت نوع۲ :
(شایع ترین نوع دیابت میباشد و میتواند در هر سنی رخ دهد).

دیابت بارداری :
(زنان در دوران بارداری با دیابت حاملگی مواجه میشوند که پس از تولد کودک از بین میرود).

هنگامی که دیابت تشخیص داده میشود شما باید اقداماتی احتیاطی جهت جلوگیری از آسیب های بیشتر , انجام دهید , به همین دلیل باید راه های کنترل دیابت را بدانید.

متخصصان تغذیه بر این باورند که برخی مواد طبیعی میتوانند به کنترل دیابت کمک کنند. لازم به ذکر است که این مواد طبیعی فقط میتوانند به حفظ سطح قند خون کمک کنند اما نمیتوانند دیابت را به طور کلی از بین ببرند.

 

چگونه دیابت را کنترل کنیم ؟

راه های کنترل دیابت با مواد طبیعی:

۱/ برگ ریحان :

متخصصان تغذیه معتقدند که استفاده از منابع طبیعی مانند برگ های ریحان میتواند سطح قند خون را بدون هیچ گونه صدمه ای به سلامتی , کاهش دهد. برگ های ریحان حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات مختلفی هستند که میتوانند سلامت شما را تضمین کنند.
شما میتوانید برگ های ریحان را به صورت روزانه مورد استفاده قرار دهید.

راه های کنترل دیابت
۲/ برگ انبه:

شاید باور نکنید اما تهیه ی چای با برگ های انبه تازه , میتواند درمانی موثر برای کنترل دیابت باشد. همه ی چیزی که شما نیاز دارید ۱۵برگ تازه ی انبه میباشد و باید این برگ ها را به مدت ۱۵ دقیقه درون آبجوش قرار دهید تا بجوشد و با معده خالی بنوشید. دقت داشته باشید شما باید این نوشیدنی را حداقل یکیار در روز بنوشید تا تعادل قند در جریان خون شما حفظ شود.

۳/ آلو سیاه:

یکی از راه های کنترل دیابت , استفاده از آلو سیاه میباشد. متخصصان تغذیه به شدت توصیه میکنند که دیابتی ها به رژیم غذایی خود آلوسیاه اضافه کنند. این میوه حاوی آنتی اکسیدان هایی میباشد که میتواند به کنترل دیابت کمک کند.

 

راه های کنترل دیابت

 

۴/ گواوا:

گواوا سرشار از فیبر و ویتامینC میباشد که میتواند به حفظ سطح خون در افراد دیابتی کمک کند و یکی از موثرترین راه های کنترل دیابت محسوب میشود.

۵/ دانه های کتان:

مصرف منظم دانه های کتان میتواند حساسیت به انسولین را کاهش دهد و گزینه ای مناسب برای کنترل دیابت باشد.

راه های کنترل دیابت

۶/ چای سبز:

با مصرف چای سبز میتوانید مقدار زیادی پولی فنول دریافت کنید. متخصصان تغذیه توصیه میکنند حداقل روزانه یک فنجان چای سبز برای تنظیم میزان قندخون بنوشید.

 

۷/ رزماری:

افراد مبتلا به دیابت خوشحال خواهند شد اگر بدانند که رزماری میتواند به کاهش سطح قتدخون کمک کند. مصرف منظم گیاه رزماری برای کنترل انواع دیابت مفید میباشد.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 28 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,363 بازدید

راه های کنترل دیابت | چگونه میتوانیم دیابت را کنترل کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است