راه های استفاده از مکعب های یخ برای پوست شگفت انگیز

استفاده از مکعب های یخ برای پوست شگفت آور است که در استفاده از مراقبت های زیبایی بسیار کاربرد دارد،

 

یخ برای پوست

 

فواید یخ برای پوست : 

مکعب های یخ منافذ پوست را کاهش میدهد. یخ برای پوست منافع زیادی دارد، اما باید به یاد داشته باشید که یخ را مستقیما بر روی پوست قرار ندهید زیرا ممکن است به مویرگها آسیب برساند. مکعب های یخ را در یک پارچه تمیز بپیچید و سپس آن را به آرامی برای چند ثانیه در یک نقطه بمالید. این کار باید بعد از تمیز کردن پوست انجام شود. این کار می تواند پوست را تازه کند و حتی باعث درخشش پوست شود.

 

برای ایجاد پایه خود در فصل گرم و مرطوب، ابتدا پوست را تمیز کنید و سپس با استفاده از پنبه پنبه تونر رطوبت را اعمال کنید. بعد از چند دقیقه، یک مکعب یخ را در یک پارچه تمیز قرار دهید و آن را به مدت چند ثانیه بر یک پوست بمالید. این کمک می کند تا منافذ را ببندید.

 

یخ برای پوست

یخ برای رفع آکنه :

یخ همچنین برای رفع آکنه مفید است. اگر پوستتان قرمز و ملتهب به نظر می رسند، یخ به رفع این وضعیت کمک می کند.

 

استفاده از یخ برای رفع تورم :

اگر هر گونه آسیب با تورم در پوست وجود داشته باشد، یک بسته یخ التهاب و درد را کاهش می دهد. همان اصل را می توان برای کاهش چشم های پف کرده استفاده کرد. مجددا یک مکعب یخ را در یک پارچه تمیز قرار دهید و برای مدت چند ثانیه در زیر چشمها قرار دهید.

پوست زیر چشم بسیار نازک است و اگر شما یخ را برای دوره های طولانی تر بگذارید، ممکن است مویرگ ها شکسته شوند.

 

 

یخ برای پوست

 

پاک کننده طبیعی پوست :

یخ برای پوست به عنوان پاک کننده طبیعی عمل می کند .مکعبهای یخ  را روی صورت خود بگذارید و آنها را به مدت ۲۰ دقیقه بپوشانید و سپس آنها را بشویید. این کار اگر دو بار در روز استفاده شود به عنوان یک تمیزکننده و تونر عالی عمل میکند. اگر پوست خشک دارید، دو تا سه بادام رنده شده را به یخ اضافه کنید  برای پوست شما مفید است.

 

رفع چربی پوست :

برای پوست های چرب،  آب لیمو را به مکعب یخ اضافه کنید. سپس از آی یخ برای پوست استفاده کنید زیرا به کنترل عرق و رفع چربی بیش از حد کمک می کند.

 

یخ برای پوست

 

درمان آفتاب سوختگی :

اگر پوست شما دچار آفتاب سوختگی شده باشد، می توانید از مکعب های یخی آلوئه ورا استفاده کنید تا پوست شما را درمان و تغذیه کند. شما می توانید روغن یاسمن را اضافه کنید که برای پوست بسیار مناسب است. فقط یک مکعب یخ را روی گردن، کمر و آرنج خود بگذارید و برای ۱۵-۲۰ دقیقه برای از بین بردن آفتاب سوختگی استفاده کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : timesofindia.indiatimes.com

 

 

ارسال شده در تاریخ 20 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زیبایی | 766 بازدید

راه های استفاده از مکعب های یخ برای پوست شگفت انگیز
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است