رابطه جنسی دوران بارداری و فواید رابطه جنسی برای زنان باردار

داشتن رابطه جنسی هنگام بارداری تقریبا در هر روز واقعا برای شما بسیار خوب است! شما باید با حالت تهوع صبحگاهی، یبوست، خستگی و درد ناگهانی و روزانه  دست و پنجه نرم کنید . در چنین زمانی، رابطه جنس ممکن است آخرین چیزی باشد که به آن بپردازید. اما داشتن رابطه جنسی دوران بارداری واقعا برای شما مفید است.

 

رابطه جنسی دوران بارداری .

فواید رابطه جنسی دوران بارداری :

۱٫ فشار خون شما را در محدوده طبیعی نگه می دارد :

فشار خون بالا یا پره اکلامپسی ممکن است در بارداری بسیار رایج باشد، اما هنوز هم ۸ تا ۱۰ درصد زنان باردار در کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. این وضعیت می تواند در طول بارداری به عوارض شدیدی برای شما و کودک شما تبدیل شود. برای جلوگیری از آن، شما باید سطح فشار خون خود را کنترل کنید.

داشتن رابطه جنسی می تواند به شما در کاهش فشار خون کمک کند و حتی ممکن است از پره اکلامپسی جلوگیری کند. هنگامی که شما رابطه جنسی دارید، هورمون ای را به نام اکسی توسین آزاد می کنید. این هورمون در کاهش سطح استرس کمک می کند و در نتیجه باعث کاهش فشار خون می شود. در واقع، داشتن رابطه جنسی دوران بارداری حتی می تواند شما را آرامتر نگه دارد.

 

۲٫کمک به داشتن خواب کافی :

هنگامی که شما باردار هستید، خوابیدن یک وظیفه است زیرا کودک در هنگام استراحت به بهترین نحو ممکن عمل می کند. هنگامی که شما رابطه جنسی دارید، سطح آندورفین ها در بدن شما به طور چشمگیری افزایش می یابد، که می تواند به کاهش خستگی کمک کند و منجر به آرامش شود. علاوه بر این، جنبش نوسان جنسی می تواند نوزاد شما را به خواب فرو ببرد، که باعث می شود که لگد زدن در شب هنگام کاهش یابد.

 

۳٫ باعث صمیمیت بین شما و شریک زندگیتان می شود :

در دوران بارداری، احتمال ایجاد اختلالات بین شما و شریک شما زیاد است. در هر صورت، این یک واقعیت مشهور است که عدم وجود رابطه جنسی برای یک دوره طولانی می تواند صمیمیت بین شما و شریک زندگی شما را کاهش دهد.

همانطور که قبلا گفتیم، زمانی که شما رابطه جنسی دارید، هورمون اکسی توسین را آزاد می کنید. این هورمون نیز به عنوان “هورمون پیوند” شناخته شده است و مسئول افزایش وابستگی های احساسی بین شرکا است .

 

۴٫ درد را کاهش می دهد :

بارداری بدون درد نیست. ممکن است درد های شکمی را به دلایل مختلفی از جمله نفخ و یبوست تا گرفتگی تجربه کنید. داشتن رابطه جنسی دوران بارداری می تواند تسکین درد را فراهم کند. هنگامی که شما در دوران بارداری رابطه جنسی دارید، در بدن شما تولید هورمون های خاصی نظیر پرولاکتین، پروژسترون و استروژن تولید می شود. این هورمون ها جریان خون را به لگن شما افزایش می دهد، در نتیجه از امراض قلبی و حتی درد واژن جلوگیری می کند.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

روابط زناشویی بعد از کاشت مو

ارسال شده در تاریخ 17 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع بارداری , زنان و زایمان , مسائل جنسی | 1,166 بازدید

رابطه جنسی دوران بارداری و فواید رابطه جنسی برای زنان باردار
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است