رابطه جنسی / ده نکته مهم برای داشتن اولین رابطه جنسی

مهمترین نکته برای داشتن یک زندگی زناشویی رضایت بخش و در عین حال لذت بخش، هنر برقراری ارتباط با همسر در حین رابطه جنسی است و به همین دلیل قانون گذاشتن برای رابطه جنسی مفهوم صحیحی نیست. زیرا انسان‌ها بسیار با یکدیگر متفاوت بوده و واکنش‌های خاصی نسبت به هر موردی نشان می‌دهند. بنابراین برخی از موارد زیر کلی بوده و می‌تواند تنها به عنوان یک راهنما باشد.

 

نکاتی رابطه جنسی

 

ده نکته مهم برای داشتن اولین رابطه جنسی:

نکته اول : اگرچه هیچ رابطه جنسی صدردصد امن نیست. اما حتما از استفاده از وسایل بهداشتی مانند کاندوم اطمینان حاصل کنید.

نکته دوم :توقع زیادی از اولین رابطه نداشته باشید. هر چه بیشتر با یکدیگر و بدن هم آشنا شوید، س ک. س بهتری خواهید داشت.

نکته سوم : نفسهای عمیق بکشید رابطه جنسی اول معمولا با فشار جسمی و روحی زیادی همراه است. نفسهای عمیق به ریلکس شدن کمک می کند.

نکته چهارم : از عشق بازی غافل نشوید. بوسیدن، نوازش کردن، در آغوش کشیدن و رابطه دهانی نیز بخشی از یک رابطه جنسی کامل محسوب می شوند.

نکته پنجم : قبل از آغاز دخول مطمین شوید. که هر دوبه حد کامل از برانگیختگی رسیده اید. اگر زن کاملا تحریک نشده باشد واژن مرطوب نبوده و رابطه دردآور و شانس پاره شدن کاندوم نیز زیاد است.

نکته ششم :حرف بزنید. اجازه دهید همسرتان از احساسات شما در طول سکس آگاه شود.

نکته هفتم : تصور نکنید او حرفه ای است. اوممکن است اطلاعات خود را فقط از فیلمها یا دوستانش به دست آورده باشد. و حتی اگر قبلا هم تجربه ای داشته باشد. فراموش نکنید، هر رابطه جنسی یک تجربه منحصر به فرد است.

نکته هشتم : منتظر ارگاسم نباشید. اگرچه می تواند بسیار لذت بخش باشد، اما اکثر زنان در اولین رابطه خود ارگاسم را تجربه نمی کنند. ارگاسم نیاز به راحتی و شناخت دو طرف دارد و این زمان لازم دارد.

نکته نهم :  به ارگاسم تظاهر نکنید. با این کار هم به خودتان و هم به پارتنرتان آسیب می زنید.

نکته دهم : از مشکلات رایج در اولین رابطه انزال سریع یا عدم نعوذ در مردان است. سخت نگیرید و موضوع را بزرگ نکنید.

ارسال شده در تاریخ 24 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع بارداری , روانشناسی , زنان و زایمان , سلامتی | 2,559 بازدید

رابطه جنسی / ده نکته مهم برای داشتن اولین رابطه جنسی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است