رابطه جنسی دردناک چگونه است ؟ آشنایی با راه های کاهش درد

رابطه جنسی دردناک در هنگام نزدیکی بسیار ناراحت کننده میباشد و باعث میشود هر دو طرف نتوانند از انجام این رابطه لذت ببرند. همانطور که میدانید داشتن رابطه جنسی برای سلامتی مفید میباشد اما در صورتی که این رابطه جنسی همراه با درد باشد میتواند مشکلاتی را برای سلامتی به وجود آورد. هر گونه درد در هنگام مقاربت نشانه ای از یک مشکل است که نیاز به درمان دارد.

هر دو مسائل فیزیکی و روانشناختی میتوانند باعث رابطه جنسی دردناک شوند , خوشبختانه گام هایی وجود دارند که میتوانید برای کمک به برقراری رابطه جنسی لذت بخش , از آنها استفاده کنید.

 

رابطه جنسی دردناک

 

چه عواملی باعث رابطه جنسی دردناک میشوند؟

برخی از عواملی که ممکن است موجب رابطه جنسی دردناک شوند که عبارتند از:

۱/ خشکی واژن:

این مورد شایع ترین علت ایجاد درد در زمان مقاربت در زنان میباشد. خشکی واژن یا کمبود رطوبت در واژن گاهی به علت مصرف برخی از داروهای خاص در زنان به وجود می آید.

 

۲/ بارداری:

درحالی که بسیاری از زنان از یک رابطه جنسی در طول دوران بارداری خود لذت میبرند ممکن است برخی زنان در این دوران , رابطه جنسی دردناک را تجربه کنند و این مورد به علت بزرگ شدن رحم در دوران بارداری میباشد.

 

رابطه جنسی دردناک

 

۳/ یائسگی:

در زمان یائسگی , سطح تولید هورمون استروژن در زنان کاهش می یابد , با کاهش پیدا کردن این هورمون , دیواره های واژن شروع به خشک شدن و نازک شدن میکنند و به همین دلیل زنان در دوران یائسگی رابطه جنسی دردناک را تجربه میکنند.

در زنان ترس , اضطراب و تجربیات جنسی منفی میتوانند باعث جلوگیری از تحریک آنها شود و سبب شود رابطه جنسی دردناک برای آنها به وجود آید.

 

آشنایی با راه های کاهش درد در هنگام رابطه جنسی:

۱/ به پزشک مراجعه کنید:

اولین راه برای درمان رابطه جنسی دردناک مراجعه به پزشک میباشد.‌از آنجایی که رابطه جنسی دردناک میتواند نشانه ای از یک مشکل باشد , پزشک میتواند سابقه ی شما و داروهایی که استفاده میکنید را مورد بررسی قرار دهد. گاهی اوقات انجام کارهایی ساده مانند تعویض دارو یا درمان عفونت میتوانند به کاهش درد در هنگام رابطه جنسی کمک کند.

رابطه جنسی دردناک

۲/ از روان کننده ها استفاده کنید:

اگر خشکی واژن علت رابطه جنسی دردناک میباشد میتوانید از روان کننده ها در قالب کرم و یا ژل برای رطوبت بخشی به واژن استفاده کنید.

۳/ مزایا و معایب هورمون درمانی را بشناسید:

برخی از زنان یائسه که در معرض رابطه جنسی دردناک هستند از استروژن درمانی استفاده میکنند اما شما قبل از انجام این کار باید درباره مزایا و خطرات هورمون درمانی با پزشکتان مشورت کنید , زیرا هورمون درمانی میتواند بر رابطه ی جنسی کیفیت مثبت و یا منفی بگذارد.

 

رابطه جنسی دردناک

۴/ موقعیت جنسی جدیدی را امتحان کنید:

اگر یک موقعیت جنسی خاص موجب ایجاد درد و ناراحتی در زمان مقاربت میشود , میتوانید موقعیت های جدیدی را امتحان کنید تا ببینید کدام پوزیشن با شما سازگار تر است.

 

۵/ با شریک جنسی خود صحبت کنید:

مسائل عاطفی میتوانند منجر به رابطه جنسی دردناک شوند , مهم است که با شریک زندگی خود درباره آنچه که شما را در هنگام رابطه جنسی آزار میدهد صحبت کنید.

به یاد داشته باشید که رابطه جنسی دردناک میتواند نشان دهنده ی یک مسئله جدی باشد به همین دلیل مهم است که به آن رسیدگی کنید تا بتوانید از زندگی جنسی خود نهایت لذت را ببرید.

 

منبع:
everydayhealth.com

ارسال شده در تاریخ 5 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع مسائل جنسی | 802 بازدید

رابطه جنسی دردناک چگونه است ؟ آشنایی با راه های کاهش درد
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است