دوستیابی آنلاین / آیا دوستیابی آنلاین باعث افسردگی شما می شود؟

استفاده از وب سایت های دوستیابی و برنامه هایی نظیر آن  به نظر می رسد که در دراز مدت بعید است که شما را خوشحال تر کند. در حقیقت، با توجه به مطالعات متعدد که انجام شده است. دوستیابی آنلاین مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. که نشان داده است استفاده از تکنولوژی برای پیدا کردن همسر می تواند تاثیر منفی بر سلامت روان شما داشته باشد.

 بررسی تحقیقات درباره دوستیابی آنلاین :

۱/ بر اساس یک مطالعه توسط مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ، محروم کردن تحریک همان قسمت از مغز است که درد فیزیکی را درمان می کند. به طور ساده، مغز شما تفاوت بین پاره شدن یک رباط و یک قلب شکسته  را درک نمیکند . و شکست در رابطه به مغزتان آسیب وارد می کند.

۲/  یک مطالعه ۲۰۱۷ در مجله Body Image منتشر شد. که محققان دریافتند که هر دو جنس که از این  برنامه استفاده می کنند، عزت نفس کمتری دارند و از بدن خود راضی نیستند.

۳/ استاد روانشناسی Alejando Lleras یک مطالعه را در سال ۲۰۱۶  انجام داد که اعتماد به نفس تکنولوژی را به اضطراب و افسردگی پیوند می داد و به این نتیجه رسید که کسانی که به دستگاه های اینترنتی خود معتاد هستند بیشتر احتمال دارد که عواقب سلامت روانی را متحمل شوند.

 

دوستیابی آنلاین و افسردگی

 

حقایقی درباره دوستیابی آنلاین :

 • دوام کم
 • تضاد
 • ناامیدی
 • عدم جدیت
 • نا امنی

۷ نکته که در دوست یابی به شما کمک میکند :

 •  زمان بیشتری را در جمع سپری کنید.
 •  در باشگاه ها و کلاسهای مختلف عضو شوید.
 • با دیگران صحبت کنید.
 • ارتباط چشمی برقرار کنید و لبخند بزنید.
 • خودتان را معرفی کنید.
 • کسی را تحت فشار قرار ندهید.
 • گوش دهنده ی خوبی باشید.

 

۶ نکته برای دختران در دوست‌یابی :

 • عجله نکنید.
 •  کسی را پیدا کنید که او نیز شما را دوست دارد .
 • بدانید چه زمانی رها کنید.
 •  قبل از اینکه در فیسبوک حرف بزنید، درباره فیسبوک حرف بزنید.
 •  خود را از فشار حفظ کنید.
 • به عشق زمان دهید تا رشد کند.

 

ارسال شده در تاریخ 14 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع روانشناسی , سلامت روان | 795 بازدید

دوستیابی آنلاین / آیا دوستیابی آنلاین باعث افسردگی شما می شود؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است