دمنوش چای سبز / خواص دمنوش چای سبز و طریقه دم کردن این دمنوش

چای سبز یکی از پر طرفدارترین و پر مصرفترین چای ها در جهان است. که دارای خواص بسیار زیادی است. از جمله اینکه موجب تقویت قلب و معده می شود. با مصرف دمنوش چای سبز احساس شادابی و نشاط در فرد ایجاد می شود.

استفاده مداوم آن می تواند در رفع افسردگی موثر باشد. چای سبز را می توان به عنوان چای در صبحانه یا به صورت ناشتا مصرف نمود.

 

دمنوش چای سبز .

طریقه دم کردن دمنوش چای سبز :

چای سبز را می توان به تنهایی یا همراه با نبات یا عسل و کمی لیموی زرد تازه، جهت معطر کردن چای استفاده نمود.

به این صورت که وابسته به تعداد نفرات به ازای هر فنجان یک قاشق مرباخوری چای سبز خشک شده را در قوری ریخته و همانند چای معمولی دم میکنید. قبل از مصرف حتما باید صاف شود.

 

خواص دمنوش چای سبز :

  1. موثر در کاهش حملات قلبی
  2. چای سبز فاقد چربی می باشد.
  3. تقویت کننده سلامت بدن و اعصاب و حافظه است.
  4. این گیاه دارای آنتی اکسیدان های حیاتی برای بدن است.
  5. چای سبز ماده ای بسیار موثر در جلوگیری از پوسیدگی دندان ها است و کاملا ضد میکروب است.
  6. موجب کاهش فشار خون و قند خون می گردد.
  7. در کاهش استرس بسیار موثر است.
  8. مصرف دمنوش چای سبز در بین وعده های غذایی موجب کاهش تری گلیسرید خون می شود.
  9. چای سبز به علت دارا بودن ویتامین های A  وc حملات و مشکلات قلبی و چاقی را کاهش می دهد.
  10. چای سبز باعث کاهش اندازه دور کمر می شود. و سایز نیز کاهش می یابد.

 

نکته :

باید دقت داشته باشید که مصرف بیش از حد کافئین که در چای سبز و بعضی از عصاره های آن وجود دارد در بعضی از افراد باعث علائمی مانند عصبانیت، بی قراری و بی خوابی می شود.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

چای سبز / بی نیاز شدن از دندان پزشک با نوشیدن چای سبز

جلوگیری از ابتلا به بیماریهای قلبی وسرطان با خوردن چای …

ارسال شده در تاریخ 18 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 976 بازدید

دمنوش چای سبز / خواص دمنوش چای سبز و طریقه دم کردن این دمنوش
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است