درمان گرفتگی عضلات | چگونه گرفتگی عضلات را رفع کنیم؟

افراد در هر سنی ممکن است گرفتگی عضلات را تجربه کنند. روش هایی وجود دارند که به شما کمک میکنند تا در صورت مواجه شدن با گرفتگی عضلات , سریع تر از این گرفتگی رهایی یابید. در این مطلب روش های  سنتی و گیاهی درمان گرفتگی عضلات با ما باشید.

درمان گرفتگی عضلات .

درمان گرفتگی عضلات :

۱/ رزماری:

برای درمان گرفتگی عضلات , میتوانید از رزماری استفاده کنید. رزماری اثر گرمایی دارد و به شما آرامش میدهد.
برای استفاده از این روش کافیست , یک مشت برگ رزماری را به مدت ۳۰دقیقه اجازه دهید درون یک کاسه آب بجوشد و سپس حوله ای را در این ترکیب قرار دهید و به مدت ۱۵دقیقه روی نقاطی که دچار گرفتگی شده است , قرار دهید.

۲/ گل میخک:

روغن میخک به شما کمک میکند تا گرفتگی عضلاتتان بسیار کاهش پیدا کند , ابتدا کمی روغن میخک را گرم کرده و روی نقاطی که دچار گرفتگی شده است قرار دهید و به مدت ۵دقیقه ماساژ دهید. این روش را چند بار تکرار کنید.

۳/ روغن خردل زرد:

برای درمان گرفتگی عضلات , میتوانید از خردل زرد استفاده نمائید. کافیست یک قاشق چایخوری خردل زرد را با یک لیوان شیر گرم ترکیب کنید و میل کنید.

۴/ سرکه سیب:

سرکه سیب حاوی پتاسیم میباشد , پتاسیم موجب کاهش گرفتگی عضلات میشود.
یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم ترکیب کنید و روزی یکبار این ترکیب را بنوشید.
همچنین میتوانید , یک قاشق چایخوری سرکه سیب و کمی عسل و یک قاشق غذاخوری کلسیم لاکتات را در نصف لیوان آب ترکیب کرده و نیم ساعت قبل از اینکه به رختخواب بروید بنوشید.

۵/ عسل:

اگر هنگام نوش جان کردن غذا ,۲قاشق غذاخوری عسل همراه با غذا استفاده نمایید تا حد زیادی از گرفتگی عضلات ساق پایتان جلوگیری میکنید.

درمان گرفتگی عضلات .

۶/ چای بابونه:

اگر در روز حداقل ۵فنجان چای بابونه بنوشید , به آرامش عضلاتتان کمک زیادی خواهید کرد.

۷/ کشش عضلات:

ابتدا انگشت پایتان را رو به بالا قرار دهید و پاهایتان را به سمت سرتان بکشید. به مدت ۳۰دقیقه در همین حالت بمانید. انجام این تمرین باعث میشود , عضلات کمرتان شل شود. اگر گرفتگی عضلات در جلو ران هایتان دارید , پاهایتان را به سمت سرتان بکشانید و ۳۰دقیقه در این حالت بمانید.

علاوه بر روش هایی که به آنها اشاره کردیم حتما قبل و بعد از ورزش کمی استراحت داشته باشید و قبل از اینکه بخوابید یک لیوان شیر گرم بنوشید تا به گرفتگی عضلات دچار نشوید.

ارسال شده در تاریخ 16 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 845 بازدید

درمان گرفتگی عضلات | چگونه گرفتگی عضلات را رفع کنیم؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است