درمان گاستروآنتریت با استفاده از روش های خانگی

موثر ترین درمان های خانگی برای درمان گاستروآنتریت ( اسهال و استفراغ ) شامل استفاده از کربوهیدرات ساده ، مایعات، روی ،ماست ، زنجبیل ، چای بابونه ، نعناع ، آب برنج ، دارچین، و زردچوبه است.

گاستروانتریت یک بیماری است که در آن روده ها  معمولا به علت عفونت ملتهب می شوند.

شواهد قوی وجود دارد که نشان می دهد که درمان های طبیعی برای درمان گاستروآنتریت مفید هستند. بهترین راه برای مقابله با گاستروانتریت این است که از داروهای طبیعی و استراتژی های رفتاری استفاده کنید .

 

درمان گاستروآنتریت

 

درمان گاستروآنتریت :

داروهای خانگی که در زیر شرح داده شده اند، راه حل های موثر برای درمان گاستروآنتریت هستند.

نوشیدنی های گازدار :

اگر چه آب میوه های گازدار در واقع باعث ناراحتی معده می شود، اما نوشیدنی های گازدار مانند آب جوش، آب سودا و یا زنجبیل، گزینه های عالی برای درمان گاستروآنتریت هستند .

 

درمان گاستروآنتریت

 

 

کربوهیدرات ساده :

هنگامی که معده شما تحت حمله یکی از این علل باکتری یا ویروسی گاستروانتریت قرار می گیرد، این کار را برای هضم غذا و مواد مغذی حیاتی ضروری انجام دهید. با این حال، با خوردن کربوهیدراتهای ساده مانند نان تست،  غلات ، سیب زمینی و میوه ها و سبزی های اولیه ، احتمالا به درمان گاستروآنتریت کمک میکنند.

 

ماست :

باکتری های مفید در روده به هضم غذا و محافظت از دستگاه گوارش شما کمک میکنند، اما این باکتری ها اغلب باعث درمان گاستروآنتریت میشوند. پروبیوتیک ها می توانند در غلظت های بالا در ماست پیدا شوند و این باعث می شود که نه تنها معده شما را تسکین دهد، بلکه باعث افزایش رشد و قابلیت محافظت از باکتری های مفید در روده شما می شود تا سرعت پردازش بهبود یابد و باعث درمان گاستروآنتریت  میشود.

 

درمان گاستروآنتریت

 

چای بابونه :

چای بابونه به عنوان یکی از قدیمی ترین و قابل اعتماد ترین داروها برای ناراحتی معده، همچنین برای درمان گاستروانتریت است. چای بابونه آنتی اکسیدان و ضد التهابی قوی است.همچنین علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن به مبارزه با هر ناراحتی معده شما میپردازد.

 

زنجبیل :

این درمان باستانی نیز در درمان گاستروآنتریت بسیار مفید است. اجزای فعال در زنجبیل قدرتمند و همه جانبه هستند. جویدن  زنجبیل نیز برای از بین بردن حالت تهوع شناخته شده است.

 

درمان گاستروآنتریت

 

نعنا :

ترکیبات آلی قوی در نعناع به مدت طولانی برای اثرات خنک کننده، تسکین دهنده و ضد التهابی تحسین شده است. جویدن برگ نعناع برای درمان گاستروانتریت مفید است. نوشیدن چای نعناع تازه نیز یک درمان موثر در برابر استفراغ است زیرا می تواند این التهاب را در روده شما کاهش دهد.

 

دارچین :

یکی از داروهای سنتی برای درمان گاستروآنتریت مصرف دارچین و عسل است که برای قرن ها یک درمان خانگی بوده است. عسل و دارچین هر دو دارای  ترکیبات آلی قوی هستند که ایمنی را افزایش می دهند و التهاب را کاهش می دهند.

 

درمان گاستروآنتریت

 

زردچوبه :

این ادویه معمولی ترکیبی پیچیده از آنتی اکسیدان ها، بیوفلاوونئید ها ، ویتامین ها ، و مواد معدنی است که باعث می شود تاکیک فوق العاده برای درمان گاستروانتریت باشد.

 

 

مترجم یک دکتر 

منبع : organicfacts.net/

ارسال شده در تاریخ 23 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 925 بازدید

درمان گاستروآنتریت با استفاده از روش های خانگی
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است