درمان کیست تخمدان / درمان های خانگی برای رفع کیست تخمدان

کیست تخمدان یکی از رایجترین انواع تومور در زنان است کیست تخمدان حدود ۸۰٪ تومور تخمدان را تشکیل می دهد. کیست های تخمدانی کیست هایی  حاوی مایع هستند. این کیست ها در داخل تخمدان های زن تشکیل می شوند.  راه های بسیاری برای درمان کیست تخمدان وجود دارد. در ادامه با درمان کیست با گیاهان دارویی آشنا شوید.

 

درمان کیست تخمدان با گیاهان دارویی :

 

درمان کیست تخمدان .

 

۱٫  تربچه سفید :

 • چند تکه تربچه تازه و ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را تهیه کنید.
 • چند تکه تربچه تازه رادر مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید.
 • ۳ قاشق غذاخوری  آب تربچه و ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب سرکه را با کمی آب گرم مخلوط کنید.
 • شما میتوانید روزانه صبح ۱-۲ لیوان آب را برای درمان کیست تخمدان بنوشید.

 

۲٫ چای گل داوودی :

 • استفاده از چای گل داودی برای کمک به یک فرد مبتلا به کیست تخمدان می تواند ناراحتی را کاهش دهد.
 • باعث ایجاد احساس آرامش و  تنظیم قاعدگی می شود.
 • شما فقط باید روزانه یک فنجان چای گل داودی را برای درمان کیست تخمدان میل کنید.

 

۳٫ سرکه سیب :

 • ۱ قاشق غذا خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید.
 • ۱ قاشق چایخوری قند را به آن اضافه کنید .
 • این مخلوط را دو بار در صبح و بعد از ظهر بخورید تا نتایج مورد انتظار را بدست آورید.

 

۴٫ شیرین بیان :

 • ۱۰۰ گرم شیرین بیان را با ۲ لیتر آب مخلوط کنید.
 • آن را ۱۵ دقیقه بجوشانید..
 • اجازه خنک شود. سپس آن را بنوشید.

نکته : نوشیدن بیش از حد شیرین بیان پرهیزکنید. مصرف بیش از حد شیرین بیان (بیش از ۱۰۰ گرم آب) موجب فشار خون بالا و هیپوناترمی می شود.

 

۵٫ سیب زمینی شیرین :

 • سیب زمینی شیرین را  ۲-۳ بار در هفته به عنوان درمان کیست تخمدان مصرف کنید.

 

۶٫ سبزیجات سبز :

سبزیجات سبز مفید هستند چرا که به کاهش استرس و از بین بردن استروژن مضر بدن کمک می کند. علاوه بر این، حاوی کلروفیل، ویتامین ها و مواد معدنی زیادی هستند . که به درمان کیست تخمدان کمک می کنند.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

نارسایی زودرس تخمدان / علل، علایم و درمان نارسایی تخمدان

عوارض برداشتن تخمدان زنان

ارسال شده در تاریخ 29 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , درمان , زنان و زایمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 737 بازدید

درمان کیست تخمدان / درمان های خانگی برای رفع کیست تخمدان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است