درمان کچلی سر با ساده ترین روش ها و راه های پیشگیری از ریزش زیاد مو

کچلی سر و ریزش مو ممکن است در سنین مخلتفی برایتان اتفاق بیافتد. اما درمانهایی وجود دارد که ممکن است بتواند جلوی رزش زیاد مو و کچلی سر را بگیرد. . قبل از اینکه برای  درمان کچلی سر از مکمل ها و تونیک های مخصوص استفاده کنید، بدانید که کدامیک از مواد غذایی برای پیشگیری یا درمان ریزش مو شما مفید است.

کچلی سر معمولا یک ویژگی ارثی است که بیش از نیمی از مردان بالای ۵۰ سال را تحت تاثیر قرار میدهد.

 

درمان کچلی سر

 

درمان کچلی سر با مصرف چای سبز : 

یکی  از داروهای گیاهی معروف برای ریزش مو چای سبز است . با مصرف روزانه یک لیوان چای سبز از ریزش مو های خود و کچل شدن سر جلوگیری کنید.

 

آب پیاز :

استفاده از آب پیاز به عنوان یک درمان موضعی منجر به رشد قابل توجهی موهای ریخته شده و درمان کچلی سر می شود.

 

بیوتین :

بیوتین ویتامینی است که به طور طبیعی در غذاها یافت می شود.

  • آجیل
  • سیب زمینی های شیرین
  • تخم مرغ
  • پیازها
  • جو

مصرف مکمل های بیوتین از طریق دهان ریزش مو را کند می کند .

 

رژیم غذایی متعادل :

یک رژیم غذایی متعادل می تواند زیبایی موهای شما را حفظ کند.  از انواع سبزیجات، میوه ها و پروتئین های ناب در رژیم غذایی خود استفاده کنید و مصرف شیرینی خود را محدود کنید.

سعی کنید این غذاها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید:

مواد غذایی غنی از آهن، از جمله گوشت گاو ، لوبیا، سبزیجات برگ سبز، دانه های غنی شده آهن و تخم مرغ
غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ مانند ماهی قزل آلا، ماهی تن، دانه های کتان، زرده تخم مرغ، دانه کنجد و گردو
مواد غذایی با پروتئین بالا مانند تخم مرغ، گوشت بدون چربی و غذاهای دریایی
شما مقدار زیادی آب بنوشید.

 

استفاده از روغن های گیاهی :

  • برخی شواهد وجود دارد  که نشان می دهد  روغن نعناع می تواند به رشد مو کمک کند.
  • روغن رزماری به طور سنتی برای افزایش گردش خون در پوست سر استفاده می شود. ی
  • عصاره برگ رزماری باعث افزایش رشد مو می شود.
  • روغن نارگیل، روغن کرچک و روغن زیتون نیز به طور گسترده توصیه می شود.

 

بیشتر بخوانید :

راههای پیشگیری از کچلی

انواع کاشت مو و پیوند مو

ارسال شده در تاریخ 18 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,135 بازدید

درمان کچلی سر با ساده ترین روش ها و راه های پیشگیری از ریزش زیاد مو
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است