درمان پنومونی با استفاده از روش های خانگی آسان و مفید

پنومونی یک بیماری عفونی است  بنابراین توصیه می شود حتما به پزشک مراجعه کنید  و درمان آنتی بیوتیکی را  شروع کنید. با این حال، داروهای خانگی می توانند در درمان پنومونی مفید باشند. پنومونی یک بیماری عفونی تنفسی است بنابراین علائم اصلی آن سرفه، تب، لرز و مشکلات تنفسی است. در اینجا چند راه حل خانگی وجود دارد که می تواند این علائم را کاهش دهد و در نتیجه به بهبود کیفیت زندگی کمک می کند.

 

درمان پنومونی

 

درمان پنومونی با استفاده از روش های خانگی :

سیر: 

سیر یک گیاه بسیار شناخته شده برای درمان پنومونی است. خوردن سیر خرد شده یا مصرف ۱-۲ قاشق آب سیر خام به کاهش دمای بدن کمک می کند بنابراین ریه را روشن می کند و عمل ضد باکتری و ضد قارچی را انجام می دهد.

 

درمان پنومونی

 

زردچوبه: 

مصرف زردچوبه با عسل یا با شیر گرم در درمان پنومونی  موثر است. زردچوبه همچنین عمل ضد التهابی را انجام می دهد و در نتیجه باعث کاهش درد قفسه سینه و تولید خلط می شود. پنومونی ناشی از عفونت باکتریایی می تواند به دلیل خواص ضد عفونی کننده قوی آن به خوبی با مصرف زردچوبه درمان شود.

 

 

استنشاق استحکام :

استنشاق استحکام مفاصل بینی و قفسه سینه را تسکین می دهد و از مشکلات تنفسی و درد قفسه سینه جلوگیری می کند بنابراین در درمان پنومونی موثر است.

 

درمان پنومونی

آب میوه های مرکبات : 

مرکبات مانند پرتقال، لیمو و دیگران منبع فراوانی از ویتامین C هستند. مصرف آب این میوه ها و در نتیجه ویتامین C موجب تقویت ایمنی و کاهش واکنش های التهابی مانند درد و گرفتگی می شود و به درمان پنومونی  کمک میکند.

 

فلفل :

افزایش مصرف غذاهای فلفل دار به  آزاد کردن مخاط در راه هوایی و در نتیجه حذف خلط  و درمان پنومونی کمک می کند .

 

درمان پنومونی

روغن سقز: 

ماساژ روغن سقز یا هر لوسیون حاوی آن در سینه،درد به علت سرفه را تسکین می دهد.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : aarogya.com

 

ارسال شده در تاریخ 11 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 534 بازدید

درمان پنومونی با استفاده از روش های خانگی آسان و مفید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است