درمان نارسایی کلیه / درمان طبیعی برای علائم نارسایی کلیوی

وقتی کلیه ها نتوانند به طور منظم کار کنند، بدن پر از مواد سمی خواهد شد. در این حالت با افزایش سموم بدن، نارسایی کلیه به تدریج اتفاق می افتد. اگر نارسایی کلیه درمان نشود حتی می تواند منجر به مرگ شود. در ادامه روشهای درمان نارسایی کلیه با طب سنتی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

درمان نارسایی کلیه .

 

درمان نارسایی کلیه در خانه :

۱٫ آب بخورید :

بسیاری از افراد مبتلا به نارسایی کلیوی اغلب از نوشیدن مقدار زیادی آب ابراز نگرانی می کنند که این امر کلیه ها را ضعیف تر می کند. اما این کاملا اشتباه است نوشیدن آب به اندازه کافی باعث رفع خستگی بدن می شود. کلیه نیز این وضعیت را برطرف می کند. برای سلامتی افراد عادی، آب آشامیدنی بسیار مهم است. برای سلامتی بیماران مبتلا به نارسایی کلیه این مهمتر است. موارد متعددی وجود دارد که بیماران مبتلا به نارسایی کلیه به علت مصرف آب کمتری به بیمارستان می روند.

 

۲٫ کاهش مصرف نمک :

در میان داروهای خانگی برای نارسایی کلیه، کاهش مصرف نمک یکی از موثرترین داروهاست. مصرف بیش از حد نمک برای سلامتی بد است.  هنگامی که سطح سدیم خون به دلیل غذای شور افزایش می یابد، کلیه ها را مجبور می کند که برای فیلتر کردن خون بسیار کار کنند. در نهایت این وضعیت منجر به نارسایی کلیه خواهد شد.علاوه بر این، خوردن غذای شور باعث ایجاد سنگ کلیه می شود .

 

۳٫ سیر :

سیر با سطح پایین سدیم، پتاسیم و فسفر، غذای ضروری در رژیم غذایی افراد مبتلا به بیماری کلیوی است. علاوه بر این، سیر برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مناسب است. همانطور که می دانید، فشار خون بالا نیز یکی از علل بیماری کلیه است.

 

۴٫ پیاز :

پوسته پیاز حاوی بسیاری از رنگدانه ها حاوی کتون است. کتون دارای اثر کاهش طبیعی بر فشار خون است. پیاز همچنین حاوی پروستاگلاندین A است که می تواند عروق خونی را افزایش دهد و ویسکوزیته خون را کاهش دهد و همچنین باعث کاهش فشار خون می شود.. در نتیجه، نارسایی کلیه بهبود می یابد و کلیه های شما بهتر کار می کنند.

 

۵٫ آب لیمو تازه :

فقط به سادگی ۴ قاشق چای خوری هر یک از روغن زیتون و آب لیمو را مخلوط کنید. سپس بنوشید .

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

درد کلیه / درمان های طبیعی برای تسکین درد کلیه

درمان مشکلات ناشی از سنگ کلیه با لیمو

 

 

ارسال شده در تاریخ 1 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 778 بازدید

درمان نارسایی کلیه / درمان طبیعی برای علائم نارسایی کلیوی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است