درمان منافذ باز پوست | چگونه منافذ باز پوستمان را از بین ببریم؟

بعضی افراد روی پوست خود منافذی دارند که به راحتی دیده میشوند و این عامل باعث رنجش آنها شده است. در این مقاله قصد داریم شما را با روش هایی آشنا سازیم که باعث  درمان منافذ باز پوست میشوند.

 

درمان منافذ باز پوست .

درمان منافذ باز پوست :

۱/ ماست:

اگر دارای پوست چرب میباشید , یک عدد سفیده ی تخم مرغ (کاملا هم زده شده) و یک قاشق چای خوری ماست و دو عدد قرص آسپرین که به صورت قطعه های خیلی کوچک خرد شده است را ترکیب نمایید و اجازه دهید ۱۵تا۲۰دقیقه روی پوستتان بماند و سپس با استفاده از آب سرد بشوئید.

 

۲/ شیر خام:

صورتتان را بشوئید تا پاک شود و پنبه ای را به شیر خام آغشته کنید و روی صورتتان بمالید و بعد از ۱۵دقیقه با آب خنک صورتتان را شست و شو دهید.

 

۳/ سرکه سیب:

آب و سرکه ی سیب را از هر کدام به مقدار مساوی با یکدیگر مخلوط نمایید و اجازه دهید بجوشد . پنبه ای را آغشته به این ترکیب نمایید و روی پوستتان بمالید و بعد از چند دقیقه پوستتان را با آب بشوئید. اگر میخواهید نتیجه ی بهتری بگیرید باید از این روش به طور منظم استفاده نمایید.

 

۴/ آب خیار و گلاب:

چند قطره گلاب را به آب خیار بیفزایید و ترکیب کنید و اجازه دهید ۱۵تا۲۰دقیقه روی صورتتان بماند و سپس صورتتان را بشوئید.

 

۵/ بادام:

۵تا۶عدد بادام را له کنید و به آن چند قطره آبلیمو بیفزایید . این ترکیب را رنده یا خرد کنید. در نهایت روی پوستتان این ترکیب را قرار دهید و اجازه دهید ۲۰دقیقه بماند و با آب سرد صورتتان را بشوئید.

 

۶/ سفیده تخم مرغ:

سفیده ی تخم مرغ دارای آنزیم هایی میباشد که به شما کمک میکند تا منافذ باز پوستتان از بین برود.
سفیده ی تخم مرغ را به صورتتان بمالید و با کاغذی بافت دار بپوشانید. هنگامی که ماسک روی صورتتان خشک شد کاغذ را از روی پوستتان بردارید. اگر از این روش استفاده کنید علاوه بر پاکسازی عمیق پوست باعث از بین رفتن ناخالصی های پوستتان نیز میشوید.

درمان منافذ باز پوست .

۷/ روغن زیتون:

۱قاشق غذاخوری روغن زیتون , چند قطره آبلیمو و ۲قاشق غذاخوری شکر را ترکیب کنید و به پوستتان بمالید , اجازه دهید ۲۰تا۳۰دقیقه بماند و در نهایت با آب سرد صورتتان را بشوئید. از این روش یکبار در هفته برای درمان منافذ باز پوست استفاده نمایید.

 

۸/ عسل و ماست:

عسل سرشار از پتاسیم میباشد که به شما کمک میکند تا منافذ باز پوستتان از بین برود. از طرف دیگر , ماست سرشار از اسید لاکتیک میباشد که باعث تمیز شدن پوستتان میشود.
اگر تمایل دارید از این روش برای درمان منافذ باز پوست استفاده کنید , کافیست ماست و عسل را ترکیب نمایید و به پوستتان بمالید و بعد از چند دقیقه صورتتان را شست و شو نمائید.

 

۹/ یخ:

هر روز قطعه ای یخ را به مدت۵تا۱۰دقیقه به پوستتان بمالید. اگر میخواهید نتیجه ی بهتری بگیرید سینی یخ را با آب گوجه فرنگی یا لیمو پر کرده و صورتتان را با آن شست و شو دهید.(افرادی که سینوزیت و یا مننژیت دارند از این روش استفاده نکنند).

ارسال شده در تاریخ 20 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , داروها , گیاهان دارویی | 981 بازدید

درمان منافذ باز پوست | چگونه منافذ باز پوستمان را از بین ببریم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است