درمان مشکلات تنفسی با استفاده از گیاهان دارویی + روش مصرف

درمان مشکلات تنفسی _ مشکلات تنفسی در بزرگسالان و کودکان بسیار رایج هستند و میتوانند فرایند تنفس را با مشکلاتی روبه رو کنند. مشکلات تنفسی در صورتی که درمان نشوند میتوانند تهدیدی برای زندگی محسوب شوند , قبل از اینکه این اتفاق بیفتد شما میتوانید از راه های مناسبی که در این مجله آورده شده است , برای درمان مشکلات تنفسی استفاده کنید.

درمان مشکلات تنفسی

درمان مشکلات تنفسی :

۱/ گینکوبیولوک:

اگرچه این گیاه به طور معمول با تقویت حافظه و قدرت مغز مرتبط است اما استفاده از عصاره گینکوبیوبوک میتواند از آسم جلوگیری کند و خس خس و سرفه را کاهش دهد.

 

درمان مشکلات تنفسی

 

۲/ زنجبیل:

زنجبیل دارای ویژگی های ضد باکتری است که میتواند به درمان مشکلات تنفسی , از جمله درمان عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی کمک کند.

بهترین پیشنهاد ما این است که هر روز برای درمان مشکلات تنفسی , از چای زنجبیل استفاده کنید.

۳/ سیر:

سیر یکی دیگر از گیاهان رایج است که میتواند به درمان مشکلات تنفسی از جمله برونشیت و آسم کمک کند. روغن فرار موجود در سیر به حذف موکوس از دستگاه تنفسی کمک میکند. برای شروع میتوانید سیر را در وعده های غذایی خود بگنجانید.

درمان مشکلات تنفسی
۴/ مرکبات:

مرکبات , به خصوص لیمو و پرتقال دارای توان بالقوه هستند که میتوانند به مدیریت بیماری های مختلف تنفسی مانند آسم و برونشیت کمک کنند. به نظر میرسد که قدرت آن به علت وجود بیوفلاونوئیدها است.

۵/ عسل:

عسل میتواند به سرکوب کردن سرفه کمک بسیاری کند و علائم مشکلات تنفسی را کاهش دهد.
عسل نیز دارای خواص ضد باکتری , ضد ویروسی و ضد التهابی است که میتواند علائم برونشیت , عفونت های دستگاه تنفسی و آسم را کاهش دهد.

درمان مشکلات تنفسی
۶/ زردچوبه:

زردچوبه به دلیل مزایای فراوانی که برای سلامتی دارد به طور گسترده ای مورد استفاده قرار میگیرد و پتانسیل موجود در آن به مدیریت آسم کمک میکند.

۷/ اکیناسه:

اکیناسه گیاه بومی آمریکای شمالی است که چندین سال است به دلیل توانایی آن در تقویت سیستم ایمنی محبوبیت زیادی را کسب کرده و مورد استفاده قرار میگیرد.
گیاه اکیناسه میتواند التهاب راه های هوایی بدن را کاهش دهد و به درمان مشکلات تنفسی کمک کند. همچنین گزارش شده است که این گیاه قادر به کاهش آسم , برونشیت مزمن و آلرژی فصلی میباشد.

۸/ قهوه:

تقریبا ۱۰۰ سال قبل قهوه یکی از معروف ترین درمان های طبیعی آسم به شمار میرفت.
قهوه چگونه به درمان مشکلات تنفسی کمک میکند؟ کافئین و ترکیبات موجود در قهوه میتوانند به گسترش راه های هوایی و بهبود عملکرد ریه ها کمک کنند. دقت داشته باشید که قهوه نباید هنگام حملات آسم به عنوان تنها راه حل مورد استفاده قرار گیرد , اما میتواند به صورت راه حلی برای پیشگیری از آسم مورد استفاده قرار گیرد.

 

درمان مشکلات تنفسی

۹/ آویشن:

آویشن یک ماده ی غذایی محبوب است که میتواند عطر و طعم منحصر به فردی را به غذاهای شما بدهد. با این حال آویشن دارای خواص دارویی مفید است که میتواند به بهبود مشکلات تنفسی کمک کند. شما باید سعی کنید این گیاه را به وعده های غذایی خود بیفزایید. استفاده از روغن آویشن نیز برای درمان مشکلات تنفسی توصیه میشود.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 3 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 722 بازدید

درمان مشکلات تنفسی با استفاده از گیاهان دارویی + روش مصرف
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است