درمان فارنژیت با استفاده از گیاهان دارویی و روش های خانگی

در حالی که بسیاری از مردم آنتی بیوتیک ها را برای درمان فارنژیت یا گلودرد مصرف می کنند ،اما  ۹۰٪  این داروها در کشتن عفونت که باعث گلودرد میشوند، موفق نخواهد بود.

 

درمان فارنژیت

 

این به این دلیل است که آنتی بیوتیک ها فقط در درمان عفونت های گلو ناشی از باکتری ها خوب هستند و به نظر میرسد باکتری ها تنها باعث ایجاد حدود ۱۰٪ گلودرد در صبح میشوند . به زودی، بزرگترین مجرم در ایجاد عفونت گلو یک ویروس است.

خوشبختانه، تعدادی از داروهای خانگی وجود دارد که می تواند به درمان فارنژیت کمک کند.

 

روش های خانگی برای درمان فارنژیت :

۱٫  عسل :

عسل  دارای اثرات ضد باکتری است که می تواند در درمان گلودرد مفید باشد.  استفاده از عسل طبیعی در بیماری های انسانی می تواند تقریبا ۶۰ سویه باکتری، و همچنین برخی از ویروس ها و قارچ ها را رفع کند.

عسل خام نیز اثرات ضد التهابی دارد که ممکن است باعث تحریک و تورم شود. شما می توانید عسل را به چای یا شیر گرم اضافه کنید تا به درمان فارنژیت کمک کنید.

 

درمان فارنژیت

 

۲٫ سوپ مرغ :

سوپ مرغ لزوما حاوی هیچ ترکیب خاصی نیست، اما گرمای تسکین دهنده را فراهم می کند و یک راه برای درمان سرماخوردگی و روانکاوی گلو است.

سوپ بدن را هیدراته میکند و مواد مغذی مانند کلاژن تشکیل آمینواسید، منیزیم و پتاسیم را برای حمایت از ایمنی و ترویج بهبودی ارائه می دهد.

 

۳٫ سیر :

افزودن سیر به سوپ مرغ یا سایر وعده های غذایی، راه دیگری برای کمک به درمان فارنژیت است. سیر خرد شده شامل یک ترکیب فعال به نام آلیسین است که مزایای ضد میکروبی و ضد ویروسی را فراهم می کند.

اگر طعم سیر خام را دوست ندارید، مکمل آن را مصرف کنید.

 

درمان فارنژیت

 

۴٫ ریشه شیرین بیان :

ریشه شیرین بیان به طور گسترده ای در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار گرفته است و از لحاظ علمی اثبات شده است که حاوی توانایی ضد ویروسی، ضد میکروبی و ضد التهابی است که می تواند به درمان فارنژیت کمک کند.

 

۵٫ لیمو :

قرار دادن لیمو در چای و یا مکیدن روی یک قطعه لیمو  یک روش موثر برای درمان فارنژیت است. لیمو غنی از ویتامین C و ترکیبات دیگر است که می تواند با عفونت و التهاب مبارزه کند.

میوه مرکبات همچنین تولید بزاق را افزایش می دهد که می تواند  به روانکاری گلو کمک کند.

 

درمان فارنژیت

 

۶٫ سرکه سیب :

سرکه سیب یکی دیگر از داروهایی است که می تواند برای درمان فارنژیت موثر باشد. مواد اصلی  آن، اسید استیک، می توانند به مبارزه با باکتری هایی که موجب تحریک در گلو می شوند کمک کند.

سرکه سیب  بسیار قوی است، بنابراین بهتر است آن را با آب رقیق کنید. یک قاشق غذاخوری سرکه سیب  را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و آن را بنوشید. شما می توانید یک قاشق غذاخوری عسل را اضافه کنید تا اشتها آورتر شود.

 

۷٫ نمک :

فعالیت جذب آب نمک به خارج کردن بافت های دهان از مایعات و پاتوژن های مضر کمک می کند.یک فنجان نمک را با آب گرم مخلوط کنید و با آن غرغره کنید.

 

درمان فارنژیت

 

۸٫ استراحت کنید :

هنگامی که بدن شما شروع به آسیب می کند، یا علائم غیر شدید دیگری را تجربه می کنید، معمولا بدن شما به شما می گوید که نیاز به استراحت دارد. این که آیا شما به خوبی نخوابید و یا کمی تلاش بیشتری در جایی انجام دهید، این می تواند بر بدن شما تاثیر بگذارد.

با توجه به یک یا دو روز برای استراحت، کمی بیشتر بخوابید و استراحت کنید تا به درمان فارنژیت کمک کنید.

علاوه بر این، برخی مطالعات نشان داده اند که الگوهای خواب ضعیف در هفته های قبل از قرار گرفتن در معرض ویروس سرماخوردگی مشترک با کاهش مقاومت به بیماری مرتبط هست.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : doctorshealthpress.com

 

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 17 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,065 بازدید

درمان فارنژیت با استفاده از گیاهان دارویی و روش های خانگی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است